آنجلینا جولی با نشر نامه‌‌ یک زن افغان، خواستار جلوگیری از فراموش شدن زنان در افغانستان شد

۸صبح، کابل: آنجلینا جولی، هنرپیشه مشهور سینمای هالیوود نامه‌ احساسی یک زن افغان را در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است.

او در صفحه‌اش خواستار کمک به زنان افغان شده است تا فراموش نشوند.

این هنرپیشه مشهور سینمای هالیوود روز یک‌شنبه، ۱۷ دلو، در اینستاگرام خود پستی را به اشتراک گذاشت که در آن، نامه ارسالی یک زن جوان افغان درج شده است.

او بدون فاش‌کردن هویت این زن، از همه خواسته است تا آن‌چه را که در افغانستان می‌گذرد، فراموش نکنند.

آنجلینا جولی نوشته است که یک زن این نامه را به وی فرستاده است و گفته است که از زمان سقوط جمهوریت، وی نتوانسته است که به مکتب برود.

به گفته جولی، دختر جوانی که این نامه را نوشته، گفته است که شاید دیگر هرگز نتواند بیرون برود یا حتا به عنوان یک زن صحبت کند.

این هنرپیشه هالیوود در ادامه توضیح داده است: «لطفاً آن‌چه در افغانستان اتفاق می‌افتد را پیگیری کنید؛ جایی که زنان جوان شبانه با اسلحه از خانه‌های‌شان برده می‌شوند و ناپدید می‌شوند و محدودیت‌های جدیدی بر آزادی اعمال می‌شود. لطفا کمک کنید که آن‌ها فراموش نشوند.»

او علاوه بر اشتراک‌گذاری نامه زن افغان، یک سری سلاید با نام فعالان زن در افغانستان که ناپدید شده‌اند به اشتراک گذاشت.

این فعالان شامل عالیه عزیزی، پروانه ابراهیم‌خیل، مرسل عیار، زهرا محمدی، تمنا زریاب پریانی و سه خواهر وی هستند.

 جولی که سال گذشته برای اولین بار در اینستاگرام حضور یافت، از حساب کاربری‌اش برای بلند کردن صدای زنان و کودکان استفاده کرده است.

گفتنی است که اولین پُست اینستاگرامی او نیز نامه‌ای از یک دختر افغان بود که از چالش‌های فرا راه‌شان در افغانستان صحبت کرده بود.

دکمه بازگشت به بالا