شفاخانه ایمرجنسی عنابه پنجشیر ظرفیت پذیرش زخمیان طالب را ندارد

۸صبح، پنجشیر: منابع محلی در ولایت پنجشیر می‌گویند که شفاخانه ایمرجنسی ولسوالی عنابه این ولایت پر از زخمیان طالبان شده است.

یک‌ منبع معتبر که از ذکر نامش خودداری می‌کند، روز جمعه، ۲۰ جوزا، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که از دیروز به این سو به دلیل انتقال بیش‌تر زخمیان طالب به شفاخانه ایمرجنسی پنجشیر، این شفاخانه توان رسیده‌گی به زخمیان را ندارد.

به گفته منبع، تعدادی از طالبان را که درگیری‌های پنجشیر زخمی می‌شوند، به کلینیک‌های شماری از ولسوالی‌های این ولایت نیز انتقال می‌دهند.

طالبان و مسوولان شفاخانه ایمرجنسی پنجشیر تاکنون در مورد این ادعاها چیزی نگفته‌اند.

گفتنی‌ است که از روز گذشته تاکنون درگیری شدید میان نیروهای جبهه مقاومت‌ ملی و طالبان در برخی نقاط پنجشیر ادامه دارد. به گفته منابع در پی این درگیری‌ها، حدود ۱۵۰ نیروی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

چندی پیش نیز، فهرستی از زخمیان طالبان در پنجشیر در صفحات اجتماعی دست‌به‌دست شد. بربنیاد این فهرست، تنها در مدت ۲۰ روز در یکی از شفاخانه‌های پنجشیر، بیش از ۶۰ زخمی درمان شده بودند. اما این ادعاها از سوی شفاخانه ایمرجنسی عنابه تکذیب شد.

با این حال، امرالله صالح، معاون اول رییس جمهوری پیشین کشور، امروز در برگه فیس‌بوکش نگاشته است که این فهرست به دلیل فشار طالبان بالای کارمندان صحی، از سوی شفاخانه ایمرجنسی جعلی اعلام شده است.

دکمه بازگشت به بالا