یک مبلغ گروه داعش در ننگرهار بازداشت شد

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی در ولایت ننگرهار با اجرای عملیاتی یک عضو شبکه شهری گروه داعش را از مربوطات ناحیه اول شهر جلال‌آباد بازداشت کرده‌اند.

در یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار که روز شنبه، دهم حمل نشر شد، از این عضو گروه داعش به نام «ساجد» یاد شده که به استخدام افراد در گروه داعش و هم‌چنان تبلیغ به نفع این گروه متهم است.

براساس خبرنامه، این فرد باشنده اصلی ولسوالی کامه ولایت ننگرهار است که در ناحیه شهر اول جلال‌آباد فعالیت می‌کرد. این عضو شبکه شهری گروه داعش به جرم خود اعتراف کرده است.

دفتر شورای امنیت ملی در هفته گذشته اعلام کرده بود که ۸۷ نفر از جنگ‌جویان گروه داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار در جریان عملیات نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر  شاخه خراسان گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده فعال بوده است. باری نیروهای امریکایی در سال ۱۳۹۶ برای نخستین‌بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم‌کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کرد. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را به گروه داعش وارد کرده است. در نتیجه پرتاب مادر بمب‌ها، نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شدند.

سرانجام محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، ماه دلو سال گذشته در سفری به ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار، شکست گروه داعش در این ولایت را اعلام کرد، اما دیده می‌شود که این گروه در این ولایت هم‌چنان حضور و فعالیت دارد.

دکمه بازگشت به بالا