سرباز ارتشی که فرمانده‌اش را کشته بود، به اعدام محکوم شد

۸صبح، کابل: محکمه ابتدایی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در یک نشست علنی، سربازی را که در اوایل ماه عقرب امسال فرمانده تولی ثقیله کندک سوم این قول اردو را کشته بود، به اعدام محکوم کرده است.

حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که نشست محکمه ابتدایی برای بررسی پرونده اتهام «قتل عمد» سید موسی، بریدمل تولی ثقیله کندک سوم لوای دوم این قول اردوی روز دوشنبه، چهارم قوس برگزار شد.

در خبرنامه‌ای قول اردوی ۲۰۹ شاهین که از جریان نشست محکمه ابتدایی به نشر رسیده است، سید موسی فرزند سیداکبر متهم شده است که با سلاح نوع « M۱۶» خود حشمت‌الله یعقوبی، فرمانده تولی ثقیله کندک سوم این قول اردوی را به ضرب شش گلوله و از فاصله‌های سه و پنج متری به دلیل «سه ماه معاش تعویقی‌اش» به قتل رسانده است. طبق معلومات قول اردوی شاهین، سید موسی در این سه ماه (سرطان، اسد و سنبله) غیر حاضر و غیابت داشته است. این رویداد در شب‌ دوم عقرب سال جاری رخ داده است.

سارنوال موظف این پرونده، در محکمه ابتدایی خواهان مجازات ارتکاب «قتل عمد» و مطابق ماده ۵۴۷ کد جزا شده است.

هیأت قضایی محکمه ابتدایی نیز متهم را براساس ماده ۵۴۷ کد جزا به اشد مجازات (اعدام) محکوم کرده است.

این محکمه ابتدایی است و طرف‌های دعوا حق استیناف‌خواهی را دارند.

این حکم در حالی صادر شده است که یافته‌های بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان یا سیگار نشان می‌دهد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۴۹ مورد حملات خودی در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به وقوع پیوسته است که در نتیجه آن به ۱۶۷ نیروی امنیتی تلفات وارد شده است. طبق گزارش سیگار حملات خودی در صفوف نیروهای دولتی روبه افزایش بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن