میلیاردر امریکایی به قاچاق جنسی متهم شد

جفری اپستین، میلیاردر امریکایی، روز شش جولای در امریکا پس از بازگشت از فرانسه به اتهام «قاچاق جنسی» بازداشت و روز دوشنبه، هشت جولای، در دادگاه فدرال منتهن حاضر شد.

به گزارش یورونیوز، مدیر ۶۶ ساله شرکت‌های مالی روز شنبه در فرودگاه نیوجرسی پس از بازگشت با جت شخصی‌اش از پاریس، بازداشت شد.

دادستان منهتن روز دوشنبه سند چهارده صفحه‌ای را منتشر کرد که اتهام‌های جدیدی را علیه جفری اپستین مطرح می‌کرد. طبق این اسناد، وی متهم شده است که بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ اقدام به قاچاق جنسی ده‌ها دختر زیر سن قانونی کرده است. برخی از این دختران زیر ۱۴ سال سن داشته‌اند و او آن‌ها را به خانه‌های گران‌قیمت خود در نیویورک و فلوریدا می‌کشاند و برای اعمال جنسی به آن‌ها به‌ طور نقدی پول پرداخت می‌کرد و از سوی دیگر به برخی از این دختران برای استخدام دختران دیگر پول می‌داد. طبق موارد اتهامی، وی از دختران کم‌سن می‌خواست برهنه شوند و او را ماساژ دهند.

اتهام دیگر او تبانی در قاچاق جنسی است. وی در دادگاه تمام این اتهام‌ها را رد کرد.

اپستین به ‌خاطر ارتباط‌های زیادی که با سیاست‌مداران و شخصیت‌های مشهور دارد، معروف است. طبق گزارش دادگاه، وی با دونالد ترمپ، بیل کلینتون و یکی از شاهزاده‌های بریتانیا رابطه خوبی دارد. نام هیچ یک از این افراد در کیفرخواست ذکر نشده است.

ترمپ در سال ۲۰۰۲ در گفت‌وگو با مجله نیویورک به تعریف و تمجید از این میلیاردر پرداخت: «۱۵ سال است که جف را می‌شناسم. محشر است. همیشه با او خوش می‌گذرد. حتا می‌توان گفت که او به زنان زیبا بیش‌تر از من علاقه‌مند است و خیلی از آن‌ها هم بسیار جوان هستند. شکی نیست که جفری از زنده‌گی‌اش لذت می‌برد.»

اپستین روز دوشنبه با لباس تیره زندان در دادگاه حاضر شد. در صورت اثبات اتهام‌ها، وی ممکن است به ۴۵ سال زندان محکوم شود.

دادستانی منتهن اعلام کرد که در تفتیش خانه اپستین عکس‌های برهنه از دخترانی که ظاهراً زیر سن قانونی هستند، کشف و ضبط شده است. این نهاد قضایی از سایر قربانیان خواست که بیایند و موارد خود را اطلاع دهند. وی پیش از این در سال ۲۰۰۸ به اتهام سوءاستفاده جنسی از یک فرد زیر سن قانونی به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود، اما ۱۳ ماه از این مدت را در زندان بود. پیش از این تاریخ هم در بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ به سوء‌استفاده از ده‌ها دختر جوان متهم شده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن