امرالله صالح مدیریت امنیت کابل را برای «چند هفته» به دست گرفت

۸صبح، کابل: امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد که براساس هدایت رییس جمهور غنی مسوولیت رسیده‌گی به مسایل امنیتی کابل را از روز شنبه، بیست‌وششم میزان، برای «چند هفته» بر دوش می‌گیرد.

معاون نخست ریاست جمهوری در یادداشتی که روز جمعه، بیست‌وپنجم میزان، در فیس‌بوکش منتشر کرد، نوشت که او در راه تطبیق قانون به خاطر تأمین امنیت مردم «مقوله و چیزی» را به نام مصلحت و ترحم بر «جنایت‌کار» در قاموس خود ندارد.

صالح هم‌چنان نوشت که به وظایف و مسوولیت‌های دیگرش نیز همانند گذشته رسیده‌گی خواهد کرد.

او افزود که کابل را مانند کف دستان خود می‌شناسد و به مردم از اجرای وظایف خود اطمینان داده است.

معاون ریاست جمهوری تطبیق «میثاق امنیتی» را بخشی از برنامه‌ای یاد کرده است که قرار است از سوی او تطبیق و اجرا شود.

صالح هم‌چنان تقویت بیش‌تر نهادهای امنیتی و نزدیک کردن آن‌ها با لایه‌های مختلف جامعه را بخش دیگر این برنامه خوانده است.

او گفته است که وسایل مختلف و متعدد برای وصل وجود دارد و از مردم خواسته است که  «دریغ نکنند» و در «امر مقدس» سرکوب جرم و جنایت سهم خود را بر جای آورند.

امرالله صالح گفته است که فهرست «دزدان، اوباش، مردم‌آزار، باج‌گیر‌ها، قانون‌گریز، غاصبان املاک عامه و مردم و مجرمان متکرر» که زیر پوشش فعالیت دارند و زورگویان به ظاهر قانون‌پسند، پیش از پیش ترتیب شده است.

معاون اول ریاست جمهوری از مردم خواسته است که به نیروهای امنیتی با اعتماد و اطمینان همکاری کنند و از هر راهی که می‌توانند اطلاعات را به او برسانند.

شهر کابل از مدتی به این سو شاهد افزایش جرایم جنایی است که باشنده‌گان کابل را به ستوه آورده است. حتا گروه طالبان نیز برای مهار دزدی، جرایم و ترور در شهر کابل اعلام آماده‌گی کرده است.

وزارت امور داخله اما می‌گوید که طالبان خود با سازمان‌های جرمی و مجرمان تبانی دارند.

پیش‌تر سرپرست وزارت امور داخله دستور شلیک بر مجرمان را به پولیس داد و به تازه‌گی ۳۰۰ کمره امنیتی نیز در شهر کابل نصب شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن