امرالله صالح: «ثبات و هم‌گرایی» در خمیر موی می‌پالد

۸صبح، کابل: امرالله صالح، معاون اول تیم انتخاباتی محمداشرف غنی گفته است که یک تیم انتخاباتی «در خرمن گندم ذره‌های برگ زرد و خشک» و «موی در خمیر» می‌پالد.

آقای صالح امروز دوشنبه، بیست‌ونهم میزان در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوکش هم‌چنان گفته است که در آن گروه [ثبات و هم‌گرایی] هر چیز است به جز از ثبات، اما برای فعلاً هم‌گرایی نیز دارند تا اگر شود در «اثر غوغا اپندکس یا ضمیمه‌گگ ساختار بعدی باشند».

صالح این گفته‌ها را پس از ادعای تیم انتخاباتی «ثبات‌ و هم‌گرایی» درباره‌ی حمله به «مرکز دیجیتالی» کمیسیون مستقل انتخابات مطرح کرده است. علی‌احمد عثمانی، رییس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله، روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که یک‌شنبه‌شب گذشته شماری از نیروهای ویژه پولیس در هم‌آهنگی با «یکی از تیم‌های خاص» و اعضای دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات، به مرکز دیجیتالی کمیسیون مستقل انتخابات حمله کرده‌اند. وزارت داخله این ادعا را رد کرده و کمیسیون مستقل انتخابات، قول رسیده‌گی به آن را داده است. 

با این حال، امرالله صالح در ادامه‌ی واکنش‌اش به این ادعای تیم عبدالله عبدالله نوشته است: «بهانه‌های این تیم بی‌ثبات، مانند این است که کسی در خرمن گندم دنبال ذره‌های برگ زرد و خشک شده بگردد. این‌ها موی در خمیر می‌پالند.»

معاون اول محمداشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرده است که افغانستان و منافع بزرگ آن مقدس است.

صالح هم‌چنان نوشته است که دلش برای «یک تعداد سرگردان‌ها می‌سوزد».

به گفته صالح، آرمان‌شهر «این‌ها» که ظاهراً مورد اشاره آقای صالح، اعضای تیم انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» است، «مانند ظهور آدم بالدار است که این معجزه اتفاق نخواهد افتاد».

صالح هم‌چنان گفته است: «چه انسان‌هایی که در افسرده‌گی و گیر افتادن در دایره منفی عمر عزیزشان، هیچ می‌شود.»

انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان برگزار شد. قرار بود که نتایج ابتدایی این انتخابات در ۲۷ میزان اعلام شود، اما کمیسیون آن را تا زمان نامعلومی به تأخیر انداخته است.

از جانب دیگر، دسته انتخابات ثبات و هم‌گرایی پس از طرح ادعای حمله به مرکز دیجیتالی، خواستار تعلیق وظایف خوشحال سعادت، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله و حبیب‌الرحمان ننگ رییس دارالانشانی کمیسیون مستقل انتخابات شده است. به باور این تیم انتخاباتی، این دو مقام‌ «متهمان» اصلی «حمله به مرکز دیجیتالی» کمیسیون مستقل انتخابات‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن