ادعای قتل یک جوان توسط افراد وابسته به مولوی انصاری در هرات

۸صبح، کابل: وابسته‌گان یک جوان در هرات ادعا دارند که افراد وابسته به مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه هرات، او را به قتل رسانده‌اند. این افراد، چاشت روز یک‌شنبه، بیست‌وسوم قوس، جسد زمری، را به مقابل دروازه ساختمان ولایت هرات انتقال دادند.

آنان ادعا دارند یکی از افراد گروه «امر به معروف» که از اقوام مولوی انصاری می‌باشد، این جوان را با شلیک گلوله به قتل رسانده است. خویشاوندان این جوان از حکومت خواهان گرفتاری و مجازات قاتل هستند.

امیرجان، پدر فرد کشته شده، روایت می‌کند که فردی ساعت پنج شام شنبه، بیست‌ودوم قوس، با پسرش تماس گرفت و از او خواست به عیدگاه گازرگاه بیاید. به گفته او، پس از تماس این مرد، جسد پسرش ساعت ۱۰ شب از کوه‌های اطراف منطقه گازرگاه پیدا شده است.

محمدناصر، برادر فرد کشته شده، از حکومت می‌خواهد تا اجازه ندهد خون برادرش پای‌مال شود و عامل قتل را مجازات کند. او ادعا دارد که فرد قاتل، دوست برادرش بوده و انگیزه قتل تاکنون برای آنان مشخص نیست.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، می‌گوید شماری از ساکنان منطقه گازرگاه، در دیدار با والی هرات، خواهان رسیده‌گی به این قضیه شدند. او می‌افزاید، پولیس هرات مکلف شده تا ادعای این افراد را پی‌گیری کند.

وابسته‌گان فرد جان باخته ادعا دارند که فرد مظنون به قتل پسر کاکای مولوی مجیب‌الرحمان انصاری می‌باشد. خواستیم در این مورد دیدگاه مولوی انصاری را نیز داشته باشیم، اما نزدیکان آقای انصاری حاضر نشدند در پیوند به این قضیه چیزی بگویند.

دکمه بازگشت به بالا