حمله‌هوایی بر مواضع طالبان در غور

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی ولایت غور تأیید می‌کنند که مواضع طالبان در این ولایت از سوی نیروهای هوایی آماج قرار گرفته است. گفته شده که این حمله روز شنبه، نهم حمل، در ولسوالی «شهرک» ولایت غور انجام شده است.

برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند که هدف حملات هوایی خانه و قرارگاه ملا مصطفی حقانی، از فرماندهان مشهور طالبان در ولایت غور بوده است. غلام ناصر خاضع، والی غور در صحبت با روزنامه ۸صبح انجام حملات هوایی در ولسوالی شهرک را تأیید، اما جزییات بیش‌تری در این مورد ارایه نمی‌کند.

منابع امنیتی در ولایت غور می‌گویند که برخی فرماندهان کلیدی طالبان هم‌چون ملا احمدشاه دین‌دوست، معاون والی نام نهاد طالبان در این ولایت، ملا مصطفی حقانی و ملا عبدالرحمان مال‌دار،هدف این حمله‌ی هوایی قرار گرفته‌اند.

والی غور که خارج از این ولایت است در یک تماس تلفنی به روزنامه ۸صبح می‌گوید به دلیل قطع بودن خدمات شبکه‌های مخابراتی در غور، تاکنون جزییات دقیقی از شمار تلفات طالبان در دست نیست.

او می‌افزاید منابع امنیتی درحال گردآوری معلومات در مورد شمار تلفات طالبان هستند و اطلاعات بیش‌تر پس از مشخص شدن تلفات طالبان با رسانه‌ها شریک خواهد شد. به گفته‌ی او تاهنوز سرنوشت فرماندهان طالبان که در این حمله‌ی هوایی آماج قرار گرفته مشخص نشده است.

این در حالی است که حدود دو هفته قبل در پی درگیری شدید میان طالبان و نیروهای امنیتی در پاسگاه «سلاح‌خانه» ولسوالی شهرک غور یازده نیروی امنیتی کشته شد و شش تن دیگر زخم برداشت.

چند ماه پیش در پی آغاز عملیات نظامی «طوفان هری‌رود» پس از نُه سال برخی مناطق ولسوالی شهرک از تصرف طالبان خارج شد. در جریان این عملیات که برای سرکوب طالبان در مسیر بزرگ‌راه غور – هرات اجرا شد، ده‌ها عضو طالبان به حکومت تسلیم شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن