احمد مسعود: اگر به افغانستان توجه نشود، معضل آن دامن‌گیر منطقه و جهان خواهد شد

۸صبح، کابل: احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی، هشدار داده که اگر به مشکل افغانستان رسیده‌گی و ثبات سیاسی در کشور حاکم نشود، یک بار دیگر معضل آن دامن‌گیر کشورهای منطقه و جهان خواهد شد.

به گفته او، طالبان نه‌تنها به تعهدات‌شان پای‌بند نیستند، بلکه زمینه را برای نفوذ و گسترش تروریسم در افغانستان نسبت به گذشته مساعدتر کرده و تروریستان خارجی در صفوف این گروه جابه‌جا شده‌اند.

او گفته است: «شرایط بسیار خطرناک شده. امروز کندز محل داعش شده، بدخشان پر است از افراطی‌ها و تروریستان خارجی. اگر طالبان اطلاعات ندارند، من برای‌شان می‌گویم که در کنار فرماندهان و در بین تمام تشکیلات‌شان گروه‌های تروریستی خارجی وجود دارند.»

او این سخنان را در گفت‌وگوی اختصاصی با فارسی بی‌بی‌سی گفته و تاکید کرده که افغانستان نیاز به توجهی جدی برای داشتن امنیت، ثبات سیاسی و یک نظام مشروع مبتنی بر رای مردم دارد.

آقای مسعود در پاسخ به این پرسش که اگر طالبان از سوی برخی از کشورها به رسمیت‌ شناخته شود، گفته که در چنین حالتی این کشورها مسوول تمام ظلم، استبداد و جنایتی که این گروه مرتکب می‌شوند، خواهند بود.

رهبر جبهه مقاومت گفته است که مردم افغانستان تنها رها شده‌اند. او تاکید کرده که کشورها نمی‌توانند شهروندان افغانستان را از دفاع از حق‌شان و ممانعت کنند.

او افزوده که نگرانی‌های خود را در خصوص استفاده گروه‌های تروریستی از افغانستان و ضرورت یک نظام مشروع که در همکاری با منطقه و جهان باشد، با کشورهای مختلف شریک کرده است.

رهبر جبهه مقاومت در بخشی از صحبت‌هایش به فعالیت‌های جبهه مقاومت پرداخته، گفته است که دستاوردهای جبهه مقاومت‌ ملی، طی یازده ماه اخیر، با وجود چالش‌های بسیار، بیشتر از حد انتظار بوده است.

دکمه بازگشت به بالا