پس از سقوط کابل بیش از ۲۱ هزار تن به بریتانیا منتقل شده‌اند

۸صبح، کابل: بر بنیاد گزارش‌ها، پس از سقوط کابل به دست طالبان، بیش از ۲۱ هزار تن از افغانستان به بریتانیا انتقال داده شده‌اند.

رسانه‌های بریتانیایی روز جمعه، ۲۱ اسد، به نقل از دولت این کشور گزارش داده‌اند که پس از سقوط کابل به دست طالبان، تا کنون بیش از ۲۱ هزار تن به بریتانیا و به مکان‌های امن انتقال داده شده‌اند.

دولت بریتانیا گفته است که این افراد شامل کسانی است که با نیروهای بریتانیایی کار می‌کردند.

گفته می‌شود که افرادی مانند فعالان حقوق زن، روزنامه‌نگاران و دگرباشان جنسی که در معرض خطر بودند نیز به بریتانیا انتقال داده شده‌اند.

دولت بریتانیا اضافه کرده است که این معلومات را در پی درخواست‌ها برای کسب اطلاعات در مورد ورود پناه‌جویان افغانستان در آستانه یک ساله‌گی تسلط طالبان بر این کشور بیرون داده است.

در گزارش آمده است که معلومات در مورد یک مجموعه جداگانه پناه‌جویان افغانستان که حدود ۱۵ هزار تن می‌شود و به بریتانیا آمده‌اند ارایه نشده است.

بریتانیا تصریح کرده که قرار است معلومات‌ جدید هر دو گروه، شهروندان در معرض خطر و همکاران نیروهای بریتانیایی، در اعلامیه بعدی آمار سه ماهه مهاجرت دولت گنجانده شود.

گفتنی است که یک‌ سال پس از ورود طالبان به افغانستان، شمار زیادی از شهروندان کشور از راه‌های قانونی و غیرقانونی راهی کشورهای خارجی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا