حریفان افغانستان در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا مشخص شدند

۸صبح؛ کابل: تیم ملی فوتبال افغانستان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ٢٠٢٢ قطر و جام ملت‌های آسیا ٢٠٢٣ چین در گروه E قرار گرفت.

قرعه‌کشی مرحله دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا امروز چهارشنبه در کوالالام‌پور مالزی برگزار شد که در نهایت تیم ملی فوتبال افغانسان در گروه گروه E با تیم های قطر، عمان، هند و بنگلادش هم گروه شد.

فیروز مشعوف خبرنگار ورزشی می‌گوید که دور اول این رقابت ها از تاریخ ۱۴ سنبله آغاز خواهد شد و به تاریخ ۲۴ جوزا سال ۱۳۹۹ به پایان خواهد رسید.

در مجموع ۴۰ تیم در این رقابت‌ها حضور دارند که ۸ تیم به عنوان صدرنشین‌های هر گروه به صورت مستقیم و ۴ تیم دوم برتر نیز در کنار صدرنشین‌ها جواز حضور در جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ چین و مرحله دوم انتخابی جام جهانی را کسب خواهند کرد.

در ادامه نیز ۲۴ تیم دیگر که شانسی برای حضور در جام جهانی قطر نخواهند داشت در غالب ۸ گروه ۴ تیمی به مصاف هم می‌روند که در نهایت ۱۲ تیم دیگر راهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین خواهند شد.

جام ملت‌های آسیا و جام جهانی هر چهارسال یک‌بار برگزار می‌گردند و تیم‌های مختلف برای حضور و راه‌یابی به این مسابقات در رقابت‌های مقدماتی به دیدار هم می‌روند.

در آخرین دور رقابت‌های جام ملت‌های آسیا کشور قطر که حالا با افغانستان هم‌گروه شده در سال ۲۰۱۹ قهرمان شد.

جاپان با چهار دور قهرمانی و عربستان و ایران هرکدام با ۳ دور قهرمانی پرافتخارترین تیم‌های جام ملت‌های آسیا می‌باشند.

جام ملت‌های آسیا تورنمنتی است که توسط (AFC) برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا