تیم ملی تنیس روی میز افغانستان، اولین پیروزی خود را در مسابقات بین‌المللی کسب کرد

۸صبح، هرات: تیم ملی تنیس روی میز «پینگ پانگ» افغانستان، برای نخستین‌بار در تاریخ کشور، موفق شد در یک رقابت رسمی بین‌المللی پیروز شود.

ملی‌پوشان تیم تنیس روی میز کشور که از چند روز به این‌سو در رقابت‌های بین‌المللی تنیس روی میز در قطر حضور دارند، با شکست تیم ملی عمان، نخستین پیروزی افغانستان را در یک رقابت رسمی بین‌المللی رقم زدند.

سمیع جامی، سرمربی تیم ملی تنیس روی میز کشور، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید که افغانستان در یک گروه چهار تیمی با کشورهای عمان، بحرین و اندونیزیا هم‌گروه است.

به گفته او، تیم ملی کشور موفق شد در یک دیدار سخت و نفس‌گیر، با نتیجه ۳ بر ۲ تیم ملی تنیس روی میز عمان را شکست دهد و با کسب مقام سوم در گروه خود، قرار است به مصاف تیم ملی بنگله‌دیش برود.

مصطفی بختیاری، محمد حسینی و بهروز دانشمند، سه عضو تیم ملی تنیس روی میز کشور هستند که به نماینده‌گی از افغانستان در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور دارند.

بیست‌و‌پنجمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا، روز سه‌شنبه با حضور ۲۸ تیم در کشور قطر آغاز شد. این رقابت‌ها در بخش‌های تیمی، انفرادی و دو نفره در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

دکمه بازگشت به بالا