رشد صنعت افغانستان به هشت درصد رسید

۸صبح، کابل: وزارت صنعت و تجارت اعلام کرده است که رشد صنعت افغانستان به ۸ درصد رسیده است. 

ظهورالدین شیرزاد، معین وزارت صنعت و تجارت روز سه‌شنبه، ۳۱ ثور در یک نشست خبری گفت که میزان صادرات کشور نیز در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش یافته است.

به گفته او، در حال حاضر انواع مختلف تولیدات داخلی از جمله نوشابه‌ها، مواد شوینده و مواد خوراکی در کشور تهیه و به بازار عرضه می‌شود که به باور او با استقبال مصرف‌کننده‌گان نیز روبه‌رو شده است.

از جانب دیگر، معین وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که ۴۵۰ میلیون دالر در بخش آهن، ۵۲۰ میلیون دالر در سکتور نفت و۲۳۰ میلیون دالر در بخش تولید آرد با در نظر داشت عرضه و تقاضا سرمایه‌گذاری شده است.

وزارت صنعت و تجارت در حالی از افزایش رشد صنعت خبر می‌دهد که صنعت‌کاران از آن‌چه «عدم حمایت حکومت و ادارات مربوط از صنعت‌کاران» می‌خوانند، شکایت دارند. شماری از صنعت‌کاران پیش از این در صحبت با روزنامه ۸صبح گفتند که مسوولان حکومتی به وعده‌های رییس جمهور در بخش توسعه سکتور صنعت عمل نمی‌کنند.

از جانب دیگر، مسوولان اتاق صنایع و معادن گفته‌اند که در سال گذشته، صنعت کشور حدود هفت درصد رشد داشته است. شیرباز کمین‌زاده، رییس اتاق صنایع و معادن، روز شنبه‌ هفته جاری به ۸صبح که تلاش‌ها برای افزایش رشد صنعت کشور تا مرز ۱۵ درصد جریان دارد. به اساس معلومات او، در سال پیش، افغانستان به ارزش یک میلیون دالر در بخش صنعت، صادرات داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن