افغانستان برنده‌ی دو مدال طلا در بازی‌های تکواندوی آزاد کوریای جنوبی شد

تیم ملی تکواندوی افغانستان با کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز به کارش در رقابت‌های تکواندوی آزاد کوریای جنوبی پایان داد. از افغانستان محسن رضایی، احمد بخشی، شریف مرادی، رامش حسینی، فرزاد منصوری و نثاراحمد عبدالرحیم‌زی در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند.

نخستین طلای افغانستان را در این مسابقات فرزاد منصوری به دست آورد. این تکواندو کار در وزن پایین ۷۸ کیلوگرم به ترتیب با پشت سرگذاشتن تکواندوکاران کشورهای قزاقستان، اوکراین و تایلند موفق به کسب مدال طلا شد.

به نقل از بی‌بی‌سی، نثاراحمد عبدالرحیم‌زی نیز در روز پایانی این بازی‌ها (دوشنبه، ۱ اسد) در وزن بالای ۷۸ کیلوگرم از افغانستان مدال طلا گرفت. عبدالرحیم‌زی موفق شد حریفانی از کشورهای امریکا، تایوان و چین تایپه را شکست داده، دومین مدال طلا را برای افغانستان کسب کند.

نخستین مدال برنز افغانستان را در روز نخست مسابقات محسن رضایی در وزن ۵۸ کیلوگرم کسب کرد. او با شکست دادن رقبایی از قزاقستان و کوریای جنوبی میزبان موفق به کسب مدال برنز شد.

همچنین دیگر تکواندو کار افغانستان، رامش حسینی نیز در وزن ۸۰ کیلوگرم با پیروزی در مقابل تکواندو کارانی از قطر، اندونزی و ژاپن، افغانستان را صاحب دومین مدال برنز این رقابت‌ها کرد.

این تکواندو کار در چهارمین دیدارش مقابل نماینده‌ی میزبان شکست خورد و از رسیدن به دیدار نهایی بازماند.

این در حالی است که شریف مرادی، تکواندو کار نام‌آشنای افغانستان به دلیل مسائل فنی و کم کردن وزن در آستانه‌ی مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ از شرکت در این مسابقات با توصیه‌ی مربیان تیم خودداری کرد.

رقابت‌های تکواندوی آزاد کوریای جنوبی یکی از مهم‌ترین رقابت‌های تکواندوی جهان است که همه ساله برگزار می‌شود.

تیم ملی تکواندوی افغانستان در حالی موفق به کسب ۴ مدال از این رقابت‌ها شد که در مسابقات آسیایی داخل سالن عشق آباد و مسابقات کشورهای اسلامی در باکو موفق به کسب مدال در این رشته نشده بود.

کمتر از یک ماه دیگر پیکارهای المپیک آسیا در اندونزی برگزار خواهد شد که تیم تکواندوی افغانستان از بخت بالایی برای کسب مدال در این مسابقات برخوردار است.

دیدگاه are closed.