افغانستان به ارزش ۴.۵ میلیون یورو تجهیزات طبی برای مقابله با کرونا خریداری کرد

۸صبح، کابل: اداره تدارکات ملی می‌گوید که افغانستان به ارزش ۴.۵ میلیون یورو تجهیزات طبی برای مقابله با ویروس کرونا از یک شرکت آلمانی خریداری کرده است. این محموله که دو روز پیش وارد افغانستان شده بود، به وزارت صحت عامه سپرده شده است.

رامین ایاز، سخنگوی اداره تدارکات ملی، به روزنامه ۸صبح گفت که ‎قرارداد خریداری این تجهیزات طبی با کمپنی آلمانی (CAMED Medical System Gmbh)  امضا شده بود و به صورت مجموعی ۴.۵ میلیون یورو هزینه برداشته است.

او گفت که پیشنهاد عقد این قرارداد پیش‌تر از سوی کمیسیون تدارکات ملی به دلیل نیاز فوری به «لوازم طبی و تجهیزات صحی» برای مجادله با ویروس کرونا تأیید شده بود.

طبق معلومات رامین ایاز، ‎این محموله تجهیزات طبی ۲۶ تُن وزن دارد و شامل ماسک، لباس محافظتی، دست‌کش، عینک‌های محافظتی و روپوش می‌باشد. شرکت طرف قرارداد افغانستان این محموله را از طریق نماینده‌گی خود در چین، تهیه کرده است.

این محموله از سوی شرکت هوایی آریانا به کشور منتقل شده است.

اداره تدارکات ملی می‌گوید تا از کم‌تر از دو هفته دیگر محموله بعدی که شامل «سی‌تی اسکن، اولتراسوند و دیفیبریلاتور» نیز به کشور انتقال داده می‌شود.

این محموله در حالی خریداری شده است که شمار بیماران کووید۱۹ در کشور روبه افزایش است. طبق آخرین آمار وزارت صحت عامه، تاکنون سه هزار و ۳۹۲ نفر در کشور به این بیماری مصاب شده‌اند و ۱۰۴ نفر دیگر نیز به دلیل ابتلا به آن جان‌باخته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا