افغانستان خواهان همکاری بانک جهانی برای مدیریت آب شد

۸صبح، کابل: افغانستان خواهان همکاری فنی و سرمایه‌گذاری بانک جهانی برای مدیریت‌ آب شده است. این درخواست را محمدهمایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه، در سفری به واشنگتن و در دیدار با مقام‌های بانک جهانی مطرح کرده است.

وزارت مالیه در اعلامیه‌ای گفته است که محمدهمایون قیومی، مشاور رییس جمهور در امور زیربنا، روز جمعه، بیست‌ودوم سنبله، در سفری به واشنگتن با مقام‌های بانک جهانی دیدار کرده است.

این وزارت گفته است که در این دیدار روی رسانیدن آب صحی آَشامیدنی در شهرهای بزرگ، مدیریت خوب آب افغانستان، سرمایه‌گذاری روی آب، تنظیم سرچشمه‌های آبی، استفاده درست از منابع آبی و ایجاد یک چارچوب قانونی برای تنظیم کمک‌های فنی و مالی کمک‌های بانک جهانی در بخش آب، بحث و گفت‌وگو کرده‌ است.

سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار از مقام‌های بانک جهانی خواسته است که افغانستان را در بخش مدیریت خوب آب و رساندن آب‌ صحی آشامیدنی در شهرها و روستاها کمک فنی کرده و در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

مقام‌های بانک جهانی در این دیدار به سرپرست وزارت مالیه اطمینان داده‌اند که افغانستان را در بخش‌ آب‌رسانی صحی و مدیریت منابع آبی کمک می‌کنند.

بحران آب یکی از چالش‌های جدی در بزرگ شهرهای افغانستان به خصوص کابل پایتخت به شمار می‌رود.

آگاهان مسأیل آب هشدار می‌دهند در صورتی که بحران آب به درستی مدیریت نشود، در چند سال آینده به شمول کابل شماری از شهرها با چالش کم‌آبی روبه‌رو خواهند شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن