مدد معاش دانشجویان افغانستان در هند تا ۱۰ روز دیگر پرداخته می‌شود

۸صبح، کابل: سفارت افغانستان در هند اعلام کرده است که مسوولان نهاد «آی‌سی‌سی‌آر» وعده داده‌اند که مشکل پرداخت نشدن مدد معاش دانشجویان بورسیه این نهاد را تا ده روز دیگر حل می‌کنند.

طاهر قادری، سرپرست سفارت افغانستان در هند، در صفحه‌ی فیس‌بوکش نوشته است که برای رسیده‌گی به مشکل پرداخت نشدن مدد معاش دانشجویان افغانستان در هند با رییس «آی‌سی‌سی‌آر» دیدار کرده است.

او به نقل از رییس آی‌سی‌سی‌آر نوشته است: «از این بابت متاسف هستیم. روی حل موضوع با جدیت کار داریم تا دیگر اتفاق نیفتد و تا ده روز دیگر مشکل حل  می‌شود.»

سفارت افغانستان در هند نیز در اعلامیه‌ای گفته است که طاهر قادری، سرپرست این سفارت امروز چهارشنبه، سی‌ام دلو، با آقای دنیش ک. پتنایک، رییس عمومی شورای روابط فرهنگی هند (ICCR) دیدار کرده است.

طبق اعلام این سفارت، در این دیدار روی پرداخت نشدن مدد معاش دانشجویان افغان، توزیع بورسیه‌ها به اشخاص مستحق، برگزاری برنامه معارفه (Orientation) برای دانشجویان جدید، جابه‌جایی دانشجویان در دانشگاه‌های معتبر به ویژه دختران در هند گفت‌وگو شده است.

رییس «آی‌سی‌سی‌آر» وعده داده است که روی این مشکل کار می‌کند و تا آخر ماه جاری میلادی به مشکل ‍پرداخت مدد معاش دانشجویان رسیده‌گی می‌شود.

این در حالی است که در چند روز گذشته دانشجویان افغانستان در هند به دلیل پرداخت نشدن مدد معاشان دست به اعتراض زده بودند. این دانشجویان مدعی هستند که از دو ماه به این سو مدد معاشان پرداخت نشده و از این بابت با مشکل مالی روبه‌رو هستند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن