پناه‌جویان افغانستان در اسلام‌آباد راه‌پیمایی کردند

۸صبح، کابل: شماری از پناه‌جویان افغانستان در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان در مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان راه‌پیمایی کردند.

راهپیمایی‌کننده‌گان امروز دوشنبه، ۲۹ حمل در مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان (UNHCR) اعتراض خویش را نسبت به عدم بررسی پرونده‌های‌شان از سوی سازمان ملل متحد اعلام کردند.

معترضان که پس از فروپاشی نظم جمهوریت به پاکستان رفته‌اند، از کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان می‌خواهند که روند ثبت نام، توزیع کارت مهاجرت و پذیرش‌شان در کشورهای مهاجرپذیر را تسریع کند.

معترضان در اسلام‌آباد در گفت‌‌وگو با روزنامه ۸صبح می‌گویند که تا زمان برآورده‌شدن خواست‌های‌شان در مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان خیمه اعتراضی برپا خواهند کرد.

شماری از آنان در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گویند که از ماه‌ها به این‌سو در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند و زنده‌گی‌شان به سختی می‌گذرد.

پس از سقوط افغانستان به دست طالبان هزاران شهروند افغانستان که از روند تخلیه بازمانده بودند به پاکستان رفته‌اند تا از آن طریق به کشور سومی بروند، اما روند کار در دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان به کندی به پیش می‌رود.

دکمه بازگشت به بالا