اف‌بی‌آی: هوادار داعش قصد داشت جورج بوش را در تگزاس ترور کند

یک عراقی که دو سال پیش وارد امریکا شده بود، ظاهراً نقشه‌ای برای کشتن جورج دبلیو بوش داشت. حتا برای نظارت بر خانه رییس‌ جمهور سابق امریکا به تگزاس سفر کرده بود.

ان‎بی‎سی‌نیوز، روز سه‌شنبه، ۲۴ می جزارش داده، اف‌بی‌آی مدعی است که شهاب احمد شهاب می‌خواست از گروه تروریستی داعش حمایت مالی کند.

به گزارش این رسانه شهاب به یک منبع محرم اف‌بی‌آی گفته که می‌خواست چند تن را به امریکا قاچاق کند تا جورج دبلیو بوش، رییس‌ جمهور سابق را به قتل برساند، زیرا او بوش را مسوول کشتن تعداد زیادی از عراقی‎ها می‌دانست.

اف‌بی‌آی می‌گوید که شهاب در سپتامبر ۲۰۲۰ به‌طور قانونی وارد امریکا شد، سپس درخواست پناهندگی سیاسی کرد و در عین حال سعی داشت با یک زن امریکایی ازدواج کند تا وضعیت مهاجرت خود را تضمین کند. اسناد نشان می‎دهد که تحقیقات در ابتدا به عنوان یک پرونده مهاجرتی یا تقلب ویزا آغاز شد و بعدتر به چیزی بدتر منجر شد.

براساس این اسناد، شهاب به یک منبع محرم اف‎بی‎آی ادعا می کند که یک وسیله نقلیه حامل بمب در عراق را رانده است و با ابوبکر البغدادی، رهبر داعش که در سال ۲۰۱۹ توسط امریکا کشته شد، ارتباط داشته است.

در شهادت‎نامه اف‌بی‌آی آمده است: «علاوه بر این، شهاب اظهار داشت که می‌خواست در حمله واقعی و ترور رییس‌ جمهور سابق، بوش دست داشته باشد و اهمیتی نمی‌داد که او بمیرد، زیرا افتخار می‌کرد که در کشتن رییس‌ جمهور سابق جورج دبلیو بوش دست داشته باشد.»

مظنون در ۸ فبروری در دالاس تجسسی انجام داد که شامل سفر به اقامتگاه آقای بوش بود و از دروازه مقابل محله آقای بوش فیلم گرفت.

شهاب که در کلمبوس اوهایو زندگی می‎کرد، به یک منبع محرم اف‎بی‎آی گفت که دو نفر از اعضای بالقوه توطیه، ماموران اطلاعاتی سابق عراق بودند.

دکمه بازگشت به بالا