توصیه‌های لازم برای در خانه ماندن – طنز

موسا ظفر

آمارها نشان می‌دهد که مرگ‌ومیر ناشی از کرونا ۲٫۱ فیصد است. این در حالی است که مرگ‌ومیر ناشی از خشونت خانواده‌گی به مراتب بالاتر از کرونا است. با این حساب، احتمال این‌که در خانه توسط کف‌گیر یا دسته هاون‌ کشته شوید خیلی بیش‌تر از آن است که در بازار با کرونا بمیرید. تازه، از کرونا می‌شود با آب و صابون و مایع ضدعفونی جلوگیری کرد، ولی آب و صابون خشونت خانواده‌گی را بیش‌تر می‌کند، کم‌تر نه.

با تمام این‌ها، خوش‌بختانه راه‌های جلوگیری از جنگ و جدال خانواده‌گی نیز وجود دارد. کافی است این چند روزی که در خانه هستید مثل بازیگران سینما به بازیگری رو بیاورید و به توصیه‌های زیر عمل کنید:

 

توصیه برای مردان

– هر صبح که از خواب بیدار می‌شوید دست خانم خود را بگیرید، چشم در چشمش بگذارید و بگویید: «عزیزم، دیشب تو را در خواب دیدم که سیبی در دست داشتی و زیر درخت سنجد با گل‌های لاله نقاشی می‌کردی. ناگهان ماهی‌ای از جوی آب بیرون دوید و تو از برگ‌های لاله برایش پر ساختی تا پرواز کند. ماهی پرواز کرد و من از خواب بیدار شدم.» این چتیات را فقط یک روز بگویید. فردایش داستان را تغییر دهید و صحنه جدید بسازید، چون هیچ خری یک خواب را دو بار نمی‌بیند.

– هر وقت که خانم شما کاری را انجام می‌دهد، ازش تشکری کنید و بگویید: «جانم، کاش زن بودم و مثل تو می‌توانستم از شوهرم مراقبت کنم. تو چه‌قدر خوبی. چه‌قدر نازی. اگر جنتی در کار باشد و زنی به آن‌جا برود، تو اولین زنی خواهی بود که به جنت پا می‌گذاری.» گفتن این دو-سه جمله باعث می‌شود تا زن شما سر از پا نشناخته صبح تا شب مفت جان بکند.

– اگر زن شما از خسته‌گی و درد نالید و از وضعیت شکایت کرد، نزدیکش بروید و بگویید: «ناز من، این رنگ موهایت چه‌قدر قشنگ است. رنگ کردی یا طبیعی است؟ همین که کرونا خلاص شد برو ابروهایت را تتو کن که زیبا هستی زیباتر شوی. گل هستی گل‌تر شوی.» وقتی این چیزها را می‌گویید سعی کنید نخندید. برای این‌که حرف‌تان موثرتر واقع شود، بوسه‌ای هم بر پیشانی عرق‌دارش بزنید که کیف کند. بعداً پنهانی لب‌های خود را با دستمال پاک کنید.

 

توصیه برای زنان

– مردها خیلی دوست دارند قوی باشند. اگر می‌خواهید از مرد کار بکشید به آن‌ها حس قوی بودن را بدهید. مثلاً اگر می‌خواهید شوهر شما کارهای سنگین را انجام دهد، نزدیکش بروید و به بهانه‌ای دستش را فشار دهید. در جواب مرد هم دست شما را فشار می‌دهد. ناگهان جیغ اشتها‌آوری بزنید و بگویید: «آخ عزیزم! افگارم کردی. این چند روز که در خانه بودی چه‌قدر قوی شدی. چشم‌هایت چه‌قدر دبل شده. درد کرد.» این را که بگویید مرد دیوانه می‌شود. بعدش کارهای خرکاری را قطار کنید و ازش بخواهید انجام دهد. ببینید که چه می‌کند.

– هر وقت شوهر بر بچه‌ها جیغ می‌کشد، از شوهرتان طرفداری کنید. حتا یک سیلی کوچک به پشت بچه بزنید و بگویید: «پدرت راست می‌گوید. بیچاره خسته است. بگذارید یک دقیقه آرام بگیرد. اگر این بار برای پدرتان مزاحمت کردید، شما اولادهای سگ را می‌کشم.» هرچند شما این‌جا به شوهرتان دشنام داده‌اید اما مردها دشنامی را که در لفافه محبت داده ‌شود نمی‌شنوند.

– اگر شوهرتان به خانه مهمان می‌آورد و مقررات کرونایی را نقض می‌کند، در وقت چای دم کردن بلندبلند سرفه کنید، طوری که مهمان‌ها متوجه شوند شما کرونا دارید. دو دقیقه بعد مهمان‌ها رخصت می‌شوند. این بار از شوهر خود بخواهید که شما را در یک اتاق قرنطین کند. در قرنطین آرام بخوابید و در فیس‌بوک کامنت بدهید. فقط گاهی چند سرفه بکنید که کسی شک نکند شما جور هستید. در صورتی‌که مبایل خوب دارید، سرفه‌های خود را ثبت کنید و هر چند دقیقه یک بار پلی کنید.

برای شما قرنطین شاد می‌خواهم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن