ادیب فهیم از معاونیت اول ریاست عمومی امنیت ملی استعفا داد

۸صبح، کابل: ادیب فهیم، معاون اول ریاست عمومی امنیت ملی، امروز از پست‌اش کناره‌گیری کرده است. او در صفحه رسمی توییترش نوشته که به دلیل «معاذیر شخصی» کنار رفته است.

در متن استعفانامه‌ی آقای فهیم دیده می‌شود که او روز گذشته استعفایش را به ریاست جمهوری سپرده و اشرف غنی، رییس جمهوری کشور، نیز استعفای او را پذیرفته است.

در متن استعفای ادیب فهیم آمده:«امنیت ملی یکی از اساسی‌ترین نهادهای دولت بوده و فعالیت‌های این ارگان می‌تواند تاثیر مستقیم به سرنوشت ملت داشته باشد. با درک این موضوع، متناسب با فضای کاری و پالیسی‌های امنیت ملی، با کار جدی در راستای حفظ جایگاه و ثبات اداره، رشد کدرهای جوان و بهبود وضعیت حقوق بشر در امنیت ملی، تمام سعی و تلاش‌ام را کردم تا صادقانه به کشور خدمت نماییم.»

او گفته که اکنون نظر به دلایل شخصی از پست‌اش کناره‌گیری است. 

ادیب فهیم که پسر مارشال محمدقسیم فهیم است، در اول ماه جنوری سال ۲۰۱۵ به عنوان معاون اول ریاست عموی امنیت ملی تعیین شد.

ادیب فهیم فرزند مرحوم مارشال محمد قسیم فهیم؛ دیپلمات و سیاست‌مدار جوان، در سال ۱۳۶۴ متولد شده. او به درجه لیسانس از رشته حقوق و روابط بین‌المللی دانشگاه امریکایی شارجه امارات متحده عربی فارغ شده و  ماستری‌اش را در رشته اداره و پالیسی عامه بدست آورده است.

آقای فهیم در سال ۱۳۸۹ به عنوان معاون ریاست پالیسی و نظارت در دفتر شواری امنیت ملی کار می‌کرد. در اواسط سال ۱۳۹۰ به عنوان معاون ریاست امور اقتصادی وزارت امور خارجه توظیف و در سال ۱۳۹۲ به حیث رییس ریاست دوم سیاسی وزارت خارجه کشور تعیین شد.  او  از حدود چهار سال به این سو به عنوان معاون اول ریاست عمومی امنیت ملی کار می‌‎کرد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن