سرپرست وزارت دفاع: وضعیت امنیتی در کشور به‌زودی تغییر خواهد کرد

۸صبح، کابل: بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع ملی در دیدار با سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور اطمینان داده است که وضعیت امنیتی در کشور به‌زودی تغییر خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری گفته است که این دیدار روز پنج‌شنبه، سوم سرطان صورت گرفته است.

به نقل از اعلامیه دفتر مطبوعاتی معاون دوم رییس جمهور، سرپرست وزارت دفاع ملی گفته است که با توجه به تدابیر اتخاذ شده ارگان‌های امنیتی برای مقابله با حملات تهاجمی گروه طالبان، روند تحولات امنیتی در کشور به‌زودی تغییر خواهد کرد.

 در همین حال معاون دوم رییس جمهور نیز تأکید کرده است که حکومت افغانستان برای دفاع از نوامیس ملی و تمامیت ارضی کشور، از هیچ‌گونه تلاش دریغ نخواهد کرد.

آقای دانش بر ضرورت سازمان‌دهی بسیج مردمی در مقابل حملات گروه طالبان زیر نظر دولت، به ویژه وزارت دفاع ملی و جلوگیری از مداخلات سیاسی در اردوی ملی و تحکیم وحدت ملی در صفوف اردو تأکید کرده است.

او بسیج‌ مردمی در ولایات مختلف را نشانه‌ای حمایت قاطع مردم از دولت و نیروهای امنیتی کشور و اوج تنفر شهروندان از گروه طالبان عنوان کرده و گفته است که با توجه به این نشانه‌ها، وضعیت امنیتی در مناطقی که جنگ جریان دارد، به‌زودی تغییر خواهد کرد.

گفتنی است که در جریان دو ماه اخیر حملات طالبان بر بخش‌های از کشور افزایش یافته است. این گروه با راه‌اندازی یک سلسله عملیات، بیش از ۷۰ ولسوالی را تصرف کرده‌ است. هر چند حکومت تصرف این ولسوالی‌ و شکست نیروهای امنیتی را رد کرده و گفته است که از این ساحات عقب‌نشینی تاکتیکی کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا