اچین ننگرهار از وجود داعش پاک‌سازی شد

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی ننگرهار روز سه‌شنبه، بیست‌وسوم اعلام کردند که ولسوالی اچین این ولایت که از مراکز اصلی گروه داعش بود، از وجود این گروه به صورت کامل پاک‌سازی شده است.

مبارز اتل، سخنگوی پولیس ننگرهار به روزنامه ۸صبح گفت که در جریان عملیات نیروهای امنیتی مراکز عمده گروه داعش تخریب شده و این ولسوالی از وجود جنگ‌جویان این گروه تخلیه شده است.

طبق معلومات سخنگوی پولیس ننگرهار، ساحات باندر و اسدخیل ولسوالی اچین که از مراکز عمده گروه داعش بود، در حال حاضر در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد.

پیش‌تر مقام‌های ننگرهار در چهاردهم میزان اعلام کرده بودند که ۹۵ درصد ولسوالی اچین از وجود گروه داعش پاک‌سازی شده است.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اکنون اعلام کرده است که این ولسوالی از وجود گروه داعش به صورت کامل پاک‌سازی شده است.  

مبارز اتل سخنگوی پولیس ننگرهار می‌گوید که عملیات برای پاک‌سازی ولسوالی اچین حدود یک ماه پیش آغاز شده بود.

در جریان این عملیات نیروهای امنیتی با پیش روی و پاک‌سازی ساحات از وجود گروه داعش، تأمین امنیت آن را به نیروهای خیزش مردمی واگذار کرده‌اند.

از ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به عنوان مرکز گروه داعش یاد می‌شود. در سال‌های اخیر گروه داعش در ولایت ننگرهار به شکل گسترده‌ای فعال بوده است. این گروه ننگرهار را «پایتخت شاخه‌ی خراسان» خود می‌خواند.

 نیروهای امریکایی در سال ۱۳۹۶ برای نخستین‌بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در اچین ننگرهار استفاده کرد. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. در نتیجه پرتاب مادر بمب‌ها نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن