حدود پنج هزار افغان منتظر دریافت ویزای الحاق خانواده‌گی از آلمان هستند

۸صبح، کابل: حکومت فدرال آلمان گفته است که حدود پنج هزار افغان منتظر دریافت موعد برای ارایه درخواست ویزای آلمان، در چارچوب برنامه الحاق خانواده هستند.

خبرگزاری دویچه‌وله گزارش کرده که این افراد در دفاتر صدور ویزای سفارت‌خانه‌های آلمان در اسلام‌آباد و دهلی‌نو ثبت شده‌اند.

به گفته حکومت آلمان در اسلام‌آباد سه هزار و ۴۵۵ نفر و در دهلی‌نو حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر ثبت نام کرده و منتظر دریافت نوبت‌اند.

دفتر صدور ویزای سفارت آلمان در کابل در سال ۲۰۱۷ بسته شد. از این‌ رو، افغان‌ها برای دریافت ویزای الحاق خانواده باید به سفارت‌های آلمان در دهلی‌نو و اسلام‌آباد مراجعه کنند.

هم‌زمان دولت آلمان می‌گوید که به این سفارت‌خانه‌ها اختیارات بیش‌تر داده و هم‌چنان تسهیلاتی را در وزارت خارجه این کشور ایجاد کرده است تا روند صدور ویزا تسریع شود.

حکومت آلمان دشواری خروج متقاضیان ویزای الحاق خانواده از افغانستان و به‌ویژه زنانی که می‌خواهند تنهایی سفر کنند را از جمله موانع عمده بر سر راه این روند یاد کرده است.

این در حالی است که طالبان خروج از افغانستان را بدون داشتن پاسپورت اجازه نمی‌دهند و از سوی دیگر روند توزیع پاسپورت پرچالش و زمان‌گیر است.
از سوی دیگر، به زنان بدون محرم نیز اجازه خروج نمی‌دهند‌.

دکمه بازگشت به بالا