لایحه سقط جنین در امریکا؛ جمهوری‌خواهان موافق، دموکرات‌ها مخالف‌اند

در حالی که بحث سقط جنین در امریکا و برخی از کشورهای دیگر جهان به یک موضوع داغ‌ و بزرگ اجتماعی مبدل شده و اعتراضات گسترده‌‌ای را نیز در پی داشته است، رییس مجلس نماینده‌گان امریکا از دو قطبی‌شدن اعضای این مجلس در این خصوص خبر می‌دهد.

نانسی پلوسی، رییس مجلس نماینده‌گان امریکا روز سه‌شنبه، ۲۸ جون، در توییتی گفته است که اعضای این مجلس در موضوع سقط جنین به دو گروه تقسیم شده‌اند.

به گفته خانم پلوسی، اعضای جمهوری‌خواه مجلس نماینده‌گان امریکا با لایحه سقط جنین مخالف هستند و خواستار جرم‌انگاری آن در سراسر این کشور اند.

رییس مجلس نماینده‌گان امریکا گفته است که جمهوری‌خواهان در ایالت‌های این کشور، داکتران را به لحاظ ارایه مشورت‌های باروری برای زنان به منظور ختم آن، تهدید می‌کنند.

نانسی پلوسی تأکید کرده که اعضای دموکرات مجلس نماینده‌گان امریکا این رویکرد جمهوری‌خواهان را حمله بر آزادی‌های مردم می‌دانند و در برابر آن مبارزه می‌کنند.

روشن نیست که سرنوشت این لایحه در اتاق‌های قانون‌گذاری امریکا چه خواهد شد؛ اما شهروندان این کشور در روزهای گذشته با راه‌اندازی اعتراض‌های خیابانی در برابر این لایحه ایستاده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا