عبدالله از پیامد تقلب و دخالت در انتخابات هشدار داد

۸صبح، کابل: عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت، ضمن تأکید بر برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه، از پیامد تقلب و دخالت در این روند، هشدار داد.

عبدالله که روز دوشنبه هفدهم سرطان در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت که مردم چشم به راه برگزاری انتخابات هستند و باید این انتخابات به صورت شفاف و عادلانه برگزار شود.

رییس اجرایی هشدار داد که «انتخابات پرتقلب» می‌تواند باعث بی‌ثباتی در کشور شود.

عبدالله عبدالله هم‌چنان گفت که حکومت و نامزدان نباید در روند انتخابات مداخله کنند و برای تأمین شفافیت این روند نیاز است تا نهادهای ناظر مسوولیت نظارت خود را ادا کنند.

رییس اجرایی حکومت در حالی بر عدم مداخله حکومت و نامزدان در امور انتخابات تأکید دارد که پیش از این از دخالت «حلقات» نزدیک به اشرف غنی در این روند شکایت شده است. از جمله مولانا محمد عبدالله، یک کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات، چندی پیش، گفت که حلقاتی در درون ارگ در امور استخدام کارکنان انتخاباتی دخالت می‌کنند. او نسبت به این وضعیت ابراز نگرانی کرد.

ارگ ریاست جمهوری به دست‌کاری در نتایج انتخابات پارلمانی گذشته نیز متهم شده است. با این حال، ارگ، اتهام دخالت در امور انتخابات را تکذیب کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری قرار است در ششم میزان امسال برگزار شود. برای این انتخابات، به شمول محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله هژده نفر نامزد شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن