عبدالله عبدالله: ثبات و هم‌گرایی پیروز انتخابات است و حکومت همه شمول را تشکیل می‌دهد

۸صبح، کابل: عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری که در نتیجه نهایی انتخابات جایگاه دوم را به دست آورده است، در نخستین سخنرانی پس از اعلام نتیجه نهایی، گفت که او براساس آرای بایومتریک‌شده پیروز انتخابات است و حکومت همه شمول را تشکیل خواهد داد.

آقای عبدالله در سخنانی در جمع هواداران و اعضای دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» گفت که به حیث یک تیم مسوولیت پذیر، ثبات و هم‌گرایی تمام کوشش‌های خود را انجام داد تا روند انتخابات مطابق قانون، با شفافیت و عدالت به پیش برود.

او نتیجه نهایی انتخابات را دزدی، کودتا علیه مردم‌سالاری، خیانت به رای مردم خواند و تأکید کرد که از بنیاد این نتیجه را غیرقانونی می‌داند.

عبدالله عبدالله گفت که کسانی که در کمیسیون‌های انتخاباتی در بدل پول، تطمیع شده و تحت هر شرایط دیگر در این روند خیانت کردند، «واقعا خیانت ملی» را انجام داده‌اند و فراموش مردم افغانستان نخواهند شد.

آقای عبدالله هم‌چنان گفت که از همه کسانی که به مردم‌سالاری، به آینده سالم کشور و حقوق شهروندی و تعیین سرنوشت از طریق رای باور دارند، می‌خواهد که در برابر «نتیجه تقلبی» ایستاد شوند و آن را نپذیرند.

او افزود که براساس آرای بایومتریک‌شده برنده انتخابات است و پیروزی خود را اعلام می‌کند.

عبدالله عبدالله افزود: «تقلب کاران روی سیاه تاریخ افغانستان هستند. ما حکومت همه شمول را تشکیل می دهیم.»

کمیسیون مستقل انتخابات امروز اعلام کرد که محمداشرف غنی با کسب ۵۰٫۶۴ درصد آرا رییس جمهور منتخب مردم شده است.

این کمیسیون رأی عبدالله عبدالله در انتخابات ششم میزان را ۳۹٫۵۲ درصد اعلام کرد.

محمداشرف غنی ساعاتی پس از آن‌که توسط کمیسیون مستقل انتخابات پیروز انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان اعلام شد، در خطابه‌ای گفت که این پیروزی، تنها پیروزی انتخاباتی نیست بلکه پیروزی جمهوریت و اراده مردم است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن