عبدالله و حکمتیار توافق کردند تا نتیجه بازشماری آرا در غیاب ناظران خود را نپذیرند

۸صبح، کابل: عبدالله عبدالله، رییس دسته انتخاباتی «ثبات‌ و هم‌گرایی» و گلبدین حکمتیار، رییس دسته انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» شام روز یک‌شنبه، بیست‌وششم عقرب، در پیوند به انتخابات باهم دیدار کرده‌اند.

سخنگوی حزب اسلامی به ریاست گلبدین حکمتیار می‌گوید که دو طرف در این دیدار توافق کرده‌اند که روند بازشماری آرا را تحریم کنند.

فضل‌غنی حقمل، سخنگوی حزب اسلامی به روزنامه ۸صبح گفت که هر دو طرف هم‌چنان توافق کرده‌اند که بازشماری آرا و نتیجه این روند در غیاب ناظران هیچ نوع مشروعیت ندارد.

فضل‌غنی حقمل، سخگنوی حزب اسلامی به ریاست گلبدین حکمتیار

ریاست اجرایی نیز اعلام کرده است که عبدالله عبدالله شام روز یک‌شنبه به دیدار رییس دسته انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» رفته است.

این نهاد در خبرنامه‌ای نگاشته است که دو طرف درباره‌ی انتخابات ریاست جمهوری، آخرین تحولات سیاسی کشور و چالش‌های موجود گفت‌وگو کرده‌اند.

کمیسیون مستقل انتخابات روز یک‌شنبه، بیست‌وششم عقرب، روند بازشماری آرا را بار دیگر از سر گرفت. عبدالله عبدالله آغاز مجدد روند بازشماری آرا را غیرقانونی خواند و خواهان توقف آن شد.

کمیسیون مستقل انتخابات اما اعلام کرد که در ۲۸ ولایت روند بازشماری آرا دوباره شروع شده است.

هم‌چنان در دست‌کم هفت ولایت هواداران دسته‌های انتخاباتی معترض، در برابر دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات اعتراض کردند.

طبق گزارش‌ها اعتراضات در ولایت کندز به خشونت کشیده شده است. عبدالله عبدالله روز گذشته تأیید کرد که یک ناظر انتخاباتی‌اش در نتیجه تیراندازی پولیس کشته شده و چند نفر دیگر زخمی شده‌اند. وزارت داخله اما این ادعا را رد کرده و گفته است که در پی انداخت هاوان از سوی گروه طالبان در کندز یک نفر کشته و چهار نفر به شمول یک منسوب امنیت ملی زخمی شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن