عبدالله عبدالله برای برگزاری مراسم تحلیف‌اش یک کمیسیون ایجاد کرد

۸صبح، کابل: عبدالله عبدالله، رییس دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» کمیسیونی را برای برگزاری مراسم تحلیف‌اش به عنوان رییس جمهور تعیین کرده است.

منابع در  دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به روزنامه ۸صبح می‌گویند که همایون همایون، فضل‌احمد معنوی، عبدالقادر سکندری، قربان‌علی فصیحی و فرویدون خوزون اعضای این کمیسیون هستند.

ریاست این کمیسیون را فضل‌احمد معنوی بر عهده دارد. نخستین نشست این کمیسیون امروز دوشنبه، پنجم حوت، برگزار شده است. اعضای این کمیسیون گفته‌اند که به زودی زمان برگزاری مراسم تحلیف عبدالله عبدالله را به عنوان رییس «دولت همه‌شمول»، همه‌‌گانی می‌کنند.

 آقای عبدالله در حالی این کمیسیون را تشکیل داده که دو روز پیش رییس‌ جمهور غنی نیز کمیسیونی را برای برگزاری مراسم تحلیف‌اش ایجاد کرده است. کمیسیونی که از سوی محمداشرف غنی ایجاد شده است، دیروز نخستین نشست‌اش را برای برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور برگزار کرده است.

نتایج نهایی انتخابات ریاست ‌جمهوری افغانستان هفته گذشته رسما اعلام شد و کمیسیون انتخابات، محمد اشرف‌غنی را برنده اعلام کرد. اما عبدالله عبدالله رقیب آقای غنی در انتخابات ششم میزان، این نتایج را نپذیرفت و گفت که دولت همه شمول تشکیل می‌دهد.

به تازه‌گی نماینده ملکی ناتو در افغانستان رهبران سیاسی افغانستان را به سازش و گفت‌وگو دعوت کرده و گفته است که به صلح وحدت ملی اولویت دهند.

نیکلاس کی، نماینده ملکی ناتو در توییتی گفته است که این سازمان از اقداماتی که خشونت را تشدید کند، حمایت نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن