عبدالله عبدالله برای ولایت سرپل والی معرفی کرد

۸صبح، کابل: سخنگوی دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» می‌گوید که عبدالله عبدالله با صدور حکمی، محمدنور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل را به عنوان والی این ولایت معرفی کرده است. عبدالقادر آشنا، والی حکومت وحدت ملی، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

فریدون خوزون، سخنگوی عبدالله عبدالله، به روزنامه ۸صبح گفت که محمدنور رحمانی به عنوان والی و عنایت‌خان حبیبی به حیث معاون والی سرپل معرفی شده‌اند.

سخنگوی «ثبات و هم‌گرایی» می‌گوید که عبدالله عبدالله در این مورد حکم صادر کرده است.

محمدنور رحمانی از افراد نزدیک به عبدالرشید دوستم و عنایت خان از افراد نزدیک به محمد محقق است. این  دو از حامیان جدی دسته ثبات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله به شمار می‌روند.

عبدالقادر آشنا، والی سرپل، که از سوی حکومت وحدت ملی معرفی شده بود، در صحبت با روزنامه ۸صبح از گزینش والی جدید برای سرپل اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که در سرپل حضور ندارد.

فریدون خوزن می‌گوید که قرار است در برخی از ولایت‌های دیگر والی‌های جدید از سوی عبدالله عبدالله معرفی شوند.

این نخستین اقدام عبدالله عبدالله پس از اعلام پیروزی و تشکیل «حکومت همه‌شمول» است.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری چهار روز پیش اعلام شد که براساس آن محمداشرف غنی برنده این انتخابات است و عبدالله عبدالله در جایگاه دوم قرار دارد.

آقای عبدالله عبدالله این نتیجه را نپذیرفت و «حکومت همه‌شمول» را اعلام کرد. او چند روز پیش در نامه‌ای که به سفارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مقیم کابل، نوشته بود که به زودی کابینه و والیان «حکومت همه‌شمول» ثبات و هم‌گرایی را اعلام می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن