عبدالرزاق وحیدی بار دیگر از دادگاه استیناف برائت گرفت

۸صبح، کابل: عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و تکنولوژی معلوماتی و معین سابق وزارت مالیه بار دیگر از محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری برائت گرفته است.

محمد فرهنگ، وکیل مدافع آقای وحیدی، به روزنامه ۸صبح گفت که محاکمه موکلش در دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری امروز پنج‌شنبه، بیست‌وچهارم دلو، برگزار شده بود.

به گفته او، هیأت قضایی این محکمه وحیدی را برائت داده است.

عبدالرزاق وحیدی که متهم به سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای در هنگام مأموریتش به عنوان معین در وزارت مالیه بود، تاکنون دوبار از محکمه استیناف برائت گرفته است. محکمه ابتدایی اما او را به سه سال زندان محکوم کرده بود.

وکیل مدافع آقای وحیدی می‌گوید که دادگاه عالی حکم محکمه استیناف را نقض کرده بود و به همین دلیل موکل او بار دیگر محاکمه شده است.

عبدالرزاق وحیدی از اعضای پیشین و حاشیه‌ساز کابینه حکومت وحدت ملی است. ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۵ وظیفه آقای وحیدی را به حالت تعلیق در‌آورد و پرونده او را به لوی‌سارنوالی فرستاد. حکومت در سال گذشته خورشیدی، پرونده آقای وحیدی را به اتهام سوء‌استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و عدم ایجاد سیستم تضمین‌کننده شفافیت در جمع‌آوری ده درصد محصولات خدمات شبکه‌های مخابراتی یا ریال‌تایم به لوی سارنوالی و از آن‌جا به محکمه خاص وزیران محول کرده بود. او در سه دور محکمه علنی و خاص وزیران شرکت کرد و سرانجام در چهارم جدی سال گذشته سومین دادگاه خاص وزیران، به آقای وحیدی برائت داد.

دکمه بازگشت به بالا