عبدالرزاق وحیدی بازداشت و به پلچرخی فرستاده شد

۸صبح، کابل: عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، به حکم محکمه بازداشت و به زندان پلچرخی منتقل شده است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی، به ۸صبح گفت که آقای وحیدی روز دوشنبه، ۱۹ حمل، بازداشت شده است. به گفته او، وزیر پیشین مخابرات به سوء‌استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای در زمان مأموریتش به عنوان معین در وزارت مالیه متهم بود و از سوی محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین مبارزه با فساد اداری در دوم ماه دلو سال گذشته، به گونه غیابی به سه سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شده بود.

آقای رسولی هم‌چنان افزود که آقای وحیدی در قضیه دیگری که ناشی از جرایم فساد اداری نیز در زمان مأموریتش در وزارت مالیه می‌شد، روز یک‌شنبه، ۱۸ حمل، از سوی محکمه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین مبارزه با فساد اداری به پرداخت ۱۲ هزار افغانی جزای نقدی محکوم به مجازات شد.

در همین حال، محمد فرهنگ، وکیل مدافع آقای وحیدی می‌گوید که این محکمه در غیاب آقای وحیدی برگزار شده است و شرایط لازم و کافی را برای اصدار حکم مجازات نداشته است. به گفته او، در تصمیم‌گیری در مورد مجازات آقای وحیدی، قاضیان محکمه اختلاف نظر داشته‌اند، به همین دلیل وزیر پیشین مخابرات خودش به محکمه رفته است تا نسبت به این فیصله اعتراض کند.

آقای وحیدی از اعضای پیشین و حاشیه‌ساز کابینه حکومت وحدت ملی است. ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۵ وظیفه آقای وحیدی را به حالت تعلیق در‌آورد و پرونده او را به لوی سارنوالی فرستاد. حکومت در سال گذشته خورشیدی، پرونده آقای وحیدی را به اتهام سوء‌استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و عدم ایجاد سیستم تضمین‌کننده شفافیت در جمع‌آوری ده درصد محصولات خدمات شبکه‌های مخابراتی یا ریال‌تایم به لوی سارنوالی و از آن‌جا به محکمه خاص وزیران محول کرده بود. او در سه دور محکمه علنی و خاص وزیران شرکت کرد و سرانجام در چهارم جدی سال گذشته سومین دادگاه خاص وزیران، به آقای وحیدی برائت داد.

دکمه بازگشت به بالا