عبداللطیف پدرام: دولت تقلبی پذیرفتنی نیست

۸صبح، کابل: عبداللطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری نتیجه نهایی این انتخابات را «تقلبی» خوانده و گفته است که این نتیجه و «دولت تقلبی» برای نیروهای «عدالت‌خواه» پذیرفتنی نیست.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری که در نتیجه نهایی انتخابات ۰.۶۹ درصد مجموع آرا را به دست آورده است، در اعلامیه‌ای کمیسیون انتخابات را «نامستقل» خوانده و گفته است که این نهاد «آزادی، عدالت و انصاف» را لگدمال کرده و افغانستان را بار دیگر به «قعر بحران، انقطاب‌های شدید سیاسی، بی‌اعتمادی، بی‌ثباتی و ناامنی» پرتاب کرده است.

در اعلامیه پدرام آمده است که همه نیروهای «آزادی‌خواه و عدالت‌طلب» اتحاد برای مبارزه را حفظ کنند، خطوط اساسی ساختار و شکل دولت بعدی را اعلام کنند. عبداللطیف پدرام ساختار سیاسی فدرالیسم را بهترین گزینه خوانده است.

نتیجه نهایی انتخابات پس از نزدیک به پنج ماه از برگزاری این انتخابات اعلام شد.

طبق این نتیجه، محمداشرف غنی با کسب ۵۰.۶۴ درصد آرا برنده اعلام شده است.

هم‌چنان طبق نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری که روز گذشته از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شد، عبدالله عبدالله با کسب ۳۹.۵۲ درصد کل آرا در ردیف دوم و گلبدین حکمتیار با کسب ۳.۸۵درصد کل آرا در انتخابات ششم میزان در ردیف سوم جدول آرا قرار گرفته‌اند.

به همین ترتیب، ۱۰ نامزد دیگر این دور انتخابات ریاست جمهوری توانسته‌اند تنها شش درصد کل آرای استفاده شده در انتخابات ششم میزان را به دست بیاورند. عبداللطیف پدرام ۰.۶۹ درصد مجموع آرا را به دست آورده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن