ربوده‌شدن چهار تن در یک شبانه‌روز در هرات؛ معترضان خواهان برکناری فرمانده پولیس شدند

٨صبح، هرات: ده‌ها تن از باشنده‌گان هرات علیه فرمانده پولیس این ولایت تظاهرات کرده و خواهان برکنارى او شدند.

بنا بر ادعای معترضان، سطان داوود، فرمانده پولیس هرات، شخصى «بی‌کفایت، فاسد و ظالم» است و برای پُرکردن جیب‌هایش به این ولایت آمده است.

کامران علی‌زایی، رییس شورای ولایتی هرات که در این تجمع اعتراضى حضور داشت، ادعا کرد که در تمام ناامنی‌های هرات، فرمانده پولیس این ولایت نقش دارد.

او دلیل این اداعا را، فروش بست‌های آمران حوزه‌ها عنوان می‌کند که در بدل پول، افراد به آمر حوزه‌ تعیین می‌شوند.

زبیر عثمانی، یکی دیگر از معترضان، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که ناامنى در هرات به اوجش رسیده و فرمانده پولیس توانایى تأمین امنیت را ندارد.

به دنبال افزایش نگرانى نسبت به آدم ربایى‌ها در هرات، سید وحید قتالی، والی هرات، می‌گوید در جریان یک‌ شبانه‌روز، چهار تن از شهر هرات ربوده شدند و نیروهای امنیتی در تلاش‌اند تا باندهاى آدم‌ربایی را متلاشى کنند.

او می‌افزاید که اعتراض حق مردم است و خواست معترضان مبنی بر برکناری فرمانده پولیس، با حکومت مرکزی در میان گذاشته می‌شود و مقام‌های مرکزی در این زمینه تصمیم می‌گیرند.

از سوی دیگر فرمانده پولیس هرات تمام ادعاهای رییس شورای ولایتی را رد می‌کند و پافشاری دارد که اعضاى این شورا و برخی نماینده‌گان هرات در پارلمان، مانع کارش می‌شوند و اجازه نمی‌دهند به مسوولیت‌هایش رسیده‌گی کند.

او به تازه‌گى در صحبت با رسانه‌هاى محلى هرات، برخى اعضاى مجلس نماینده‌گان را به دخالت در کار پولیس و تلاش براى گماشتن افراد مورد نظرشان در بخش‌هاى نظامى متهم کرد.

این مقام ارشد امنیتى هرات می‌افزاید، برخی برای بدنامی‌اش آستین بالا زدند تا پس از  برکناری‌ او، کسی نباشد که مانع «فساد و دزدی‌های» آنان شود.

اشتراک‌کننده‌گان این تجمع اعتراضى به حکومت مرکزی هشدار می‌دهند که در صورت عدم توجه به خواست‌شان، تجمع ۲۰‌ هزار نفری برپا و دروازه فرماندهی پولیس را مسدود می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن