یک جوان در هلمند به گونه مرموزی کشته شده است

۸صبح، کابل: اعضای یک خانواده در ولایت هلمند مدعی‌اند که  نوجوان‌شان از سوی نیروهای حکومت سرپرست طالبان در این ولایت به قتل رسیده است.

این خانواده تصریح می‌کند که این عضو فامیل‌شان به تازه‌گی یک متن فیس‌بوکی در حمایت از آموزگان نوشته بود و روز گذشته کشته شده است.

طبق معلومات، جوان کشته شده نوید نام داشته و چند روز پیش در صفحه فیس‌بوکش از پرداخت نشدن حقوق آموزگاران انتقاد کرده بود.

او نوشته بود که «معلمان از طالبان حقوق می‌خواهند.»

اکنون خانواده نوید می‌گویند که پنج‌شنبه شب گذشته، چهارم قوس، شماری از نیروهای حکومت محلی طالبان به خانه‌‌شان هجوم آوردند و نوید را به زور با خود برده‌اند.

هرچند اعضای خانواده او با مراجعه به ریاست امنیت ملی ولایت هلمند تلاش کرده‌ که او را از بند رها کنند، اما موفق به این کار نشده‌اند.

یک عضو این خانواده به روزنامه ۸صبح می‌گوید: «ما و چند تن از دوستانم برای پرس‌وجو به ریاست امنیت ملی رفتیم. به آن‌ها گفتیم که اگر پسر ما کار اشتباهی کرده، او نوجوان است. طالبان در ناحیه اول در پاسخ گفتند که امروز جمعه و فردا شنبه یک تحقیق و سپس آزاد می‌کنند.»

با این حال پدر این خانواده بار دیگر به این ریاست مراجعه کرده و جویایی وضعیت پسرش شده است.

طالبان اما به وی گفته‌اند که پسر در این ریاست نیست و از بند گریخته است.

نیروهای طالبان تأکید کرده‌ بودند که در جست‌وجوی پسر وی هستند و در صورت یافتن، به او خبر می‌دهند.

این عضو خانواده می‌افزاید که روز بعد با شماری از بزرگان و اقارب‌شان زمانی که می‌خواسته‌اند به ریاست امنیت ملی مراجعه کنند، یکی از دوستانش به وی تماس گرفته است و گفته است که نوید در شفاخانه است و پایش شکسته است.

طبق گفته‌های او، زمانی که شفاخانه مراجعه کردند، دیدند که پسرشان کشته شده است.

وی می‌گوید: «در صورتش گلوله خورده بود، سرش از دو سه جا شکسته بود، کتفش کبود و پشتش زخم بود. تمام بدنش زخمی زخمی بود. در آب خیس شده بود. آخر این مسلمانی است. این انسانیت است؟»

این عضو خانواده تصریح می‌کند که دوستانش به او گفته‌اند که کوچی‌های محل برادرش را با «دست و پای بسته» از دریای هیرمند کشیده و به شفاخانه منتقل کرده‌اند.

هرچند طالبان تاکنون به گونه رسمی در این مورد چیزی نگفته‌اند، اما این خانواده می‌گویند که معاون والی هلمند از اجرای عدالت به آنان اطمینان داده است.

او از حکومت سرپرست طالبان خواست که عاملان این قضیه باید مورد پیگرد قرار گیرند.

دکمه بازگشت به بالا