یک خانم در ولایت کاپیسا با خوردن زهر به زندگی‌اش پایان داد

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت کاپیسا می‌گویند که دو روز پیش یک خانم جوان به خاطر مشکلات خانواده‌گی با خوردن زهر خودکشی کرده است.

عبدالشایق شورش کوهستانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا به ۸ صبح گفت که  این زن دو روز پیش در مربوطات ولسوالی حصه‌ی اول کوهستان این ولایت اقدام به خودکشی کرده بود و قبل از رسیدن به شفاخانه جان باخته است.

با این حال او گفت که تحقیقات پولیس این ولایت در پیوند به این رویداد آغاز شده اما به گفته او، اعضای خانواده فرد مقتول فراری هستند و پولیس موفق به بازداشت آن‌ها نشده است.

در یک مورد دیگر به گفته سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا، یک خانم دیگر  نیز در شهر محمودراقی مرکز این ولایت اقدام به خودکشی کرده است؛ اما فرد یاد شده پس از انتقال به شفاخانه وضعیت صحی‌اش دوباره بهبود پیدا کرده است.

خودکشی زنان در افغانستان بی‌پیشینه نیست. پیش از این نیز موارد زیادی از خودکشی زنان در دیگر ولایت‌های کشور نیز گزارش شده بود. ولایت‌ هرات در غرب کشور از شمار ولایت‌های است که بیش از نیمی از خودکشی‌های زنان کشور در آن اتفاق می‌افتند.

کمیسیون حقوق بشر پیش از این با نشر گزارشی گفته بود که دلایل خودکشی زنان می‌تواند به مشکلات روانی، خشونت‌ خانگی، ازدواج اجباری و  فشارهای اجتماعی دیگری بستگی داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن