بخش ویژه‌ی کنترل ویروس کرونا در شفاخانه افغان- جاپان ایجاد شد

۸صبح، کابل: به دنبال نگرانی از شیوع ویروس کرونا در افغانستان، وزارت صحت عامه یک بخش ویژه کنترل ویروس کشنده‌ی کرونا را در شفاخانه افغان – جاپان ایجاد کرده است. چنان‌که وزارت صحت عامه اعلام کرده است، این بخش ویژه ۱۰۰ بستر دارد و مجهز با تمام امکانات مورد نیاز است.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه، روز سه‌شنبه، پانزدهم دلو، گفت که پیش‌گیری و کنترل ویروس کرونا را در کشور از اولویت‌های وزارت صحت عامه است.

او گفت: «وزارت صحت عامه، این بخش را به منظور کنترل ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن آماده کرده است.» به گفته وزیر صحت عامه، تدابیر مشابه در ولایت‌ها نیز گرفته شده است.

فیروزالدین فیروز هم‌چنان می‌گوید که تا کنون هیچ واقعه‌ی کرونا در افغانستان ثبت نشده است و در صورت شیوع احتمالی این بیماری، مبتلایان در بخش ویژه زیر مراقبت قرار می‌گیرند.

ویروس کرونا از شهر ووهان در چین برخاست و تاکنون جان بیش از ۴۰۰ نفر را گرفته است. هم‌چنان گزارش‌هایی از شیوع این ویروس در بیش از ۲۰ کشور به نشر رسیده است.

تب، سرفه و تنگی نفس از نشانه‌های این ویروس است.

وزارت صحت عامه برای پیش‌گیری از ابتلا به ویروس کرونا مردم را به  استفاده از ماسک، شستن دست‌ها با صابون و مواد ضد عفونی‌کننده و بلند بردن مقاومت توصیه کرده است.

هم‌چنان وزارت صحت عامه برای پیش‌گیری از این ویروس و ورود افراد مبتلا به آن، تیم‌های صحی را در میدان‌های هوایی کابل، بلخ، قندهار و هرات گماشته است.

در کنار آن، وزارت صحت عامه برنامه‌های آگاهی‌دهی را نیز در این زمینه نیز به راه انداخته است.

فیروزالدین فیروز می‌گوید که بر اساس بررسی وزارت صحت عامه، در «بدترین سناریو» سه هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در صورتی شیوع این ویروس کرونا خواهند شد.

دکمه بازگشت به بالا