سرباز نفوذی که زمینه قتل ۲۲ همکارش را برای طالبان در فراه تسهیل کرده بود، گرفتار شد 

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که یک افسر نفوذی و مسوول رویداد ترویستی چهارم قوس در ولایت فراه در غرب کشور را شناسایی و بازداشت کرده است.

در یک اعلامیه وزارت امور داخله که روز شنبه اول جدی نشر شد، آمده است که ماموران مبارزه با جرایم جنایی این وزارت یکی از سربازان فرماندهی پولیس ولایت فراه را به اتهام داشتن رابطه با دشمن و دست داشتن در قضایای تروریستی در این ولایت بازداشت کرده‌اند.

به نقل از اعلامیه، هیأت موظف اداره مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله این سرباز را در وقوع رویداد تروریستی چهارم قوس سال جاری در ولایت فراه مسوول شناخته است.

جنگ‌جویان گروه طالبان حدود یک ماه پیش در چهارم قوس بر یک کاروان نیروهای امنیتی در ولایت فراه حمله کردند. در این رویداد، دست‌کم ۲۲ سرباز و مقام پولیس کشته شدند و ۶ پولیس دیگر زخم برداشتند.

این کاروان می‌خواست که محمداقبال فرمانده جدید پولیس ولسوالی لاش و جوین را از مرکز فراه تا مقر این ولسوالی همراهی کند که با کمین گروه طالبان روبه‌رو شد.

در این رویداد علاوه بر فرمانده جدید پولیس ولسوالی لاش و جوین، شهباز باتور و موسی دلاور از منسوبان امنیتی فرماندهی پولیس ولایت فراه نیز کشته شدند.

در این اعلامیه در مورد هویت این سرباز بازداشت‌شده چیزی گفته نشده است.

 این سرباز بازداشت‌شده جهت تحقیقات بیشتر به اداره امنیت ملی سپرده شده است.

دکمه بازگشت به بالا