یک کارمند بلندپایه کرکت بورد به اتهام فساد از سمتش برکنار شد

۸صبح، کابل: کرکت بورد اعلام کرد که هستی‌گل عابد، بازیکن سابق تیم ملی و از مدیران داخلی کرکت کشور به اتهام فساد از سمتش برکنار شده است.

این نهاد روز دوشنبه، بیست‌وسوم سرطان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که هستی‌گل عابد به دلیل امضاهای جعلی در فهرست جام غازی امان‌الله خان در ۲۰۱۸، گرفتن بخشی از مالیه بازیکنان، عدم پرداخت پول به بازیکنان و دخیل بودن در فساد از سمتش در تیم ملی برکنار شده است.

وی در آن زمان مسوولیت اداره کرکت داخلی را برعهده داشت و در حال حاضر به عنوان یکی از مربیان ملی کرکت وظیفه اجرا می‌کرد.

کرکت بورد گفته است که این تصمیم متناسب به ماده ششم اصول منابع بشری گرفته شده که بر اساس آن، کارمندان این اداره در صورتی که در فساد دخیل باشند، باید کار برکنار شوند.

این بورد تصریح کرده است که هستی‌گل عابد بر موارد یاد شده اعتراف کرده و دخیل بودنش در موارد فساد را نیز پذیرفته است.

این در حالی است که کرکت بورد افغانستان می‌گوید، به مبارزه در برابر فساد متعهد است و برداشتن‌ گام‌های این چنینی را برای شفافیت کامل در این اداره، از اولویت‌هایش می‌داند.

گفتنی است که پیش از این، شفیق‌الله شفق، دیگر بازیکن تیم ملی نیز به دلیل هم‌دستی در مواردی از فساد در لیگ برتر ۲۰۱۸ کرکت افغانستان و لیگ برتر ۲۰۱۹ بنگله‌دیش برای شش سال از حضور در میدان‌های کرکت منع شد.

پیش‌تر، شورای جهانی کرکت در سال ۲۰۱۹ میلادی مواردی از فساد در لیگ برتر کرکت افغانستان را گزارش داده بود که به ایجاد پرونده پیرامون عاملان آن منجر شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن