طرح جلوگیری از صدور و قاچاق کاغذهای باطله از کشور در جلسه شورای عالی اقتصاد تأیید شد

۸صبح، کابل: شورای عالی اقتصاد طرح ممنوعیت صدور و جلوگیری از قاچاق کاغذهای باطله از کشور را به خارج تأیید کرد.

در یک اعلامیه ارگ ریاست جمهوری که روز یک‌شنبه دوم جدی نشر شد، آمده است که جلسه شورای عالی اقتصاد تحت ریاست محمداشرف غنی رییس جمهور کشور پیش از چاشت روز یک‌شنبه در قصر چهارچنار ارگ ریاست جمهوری، برگزار شد.

به نقل از اعلامیه، در جلسه شورای عالی اقتصاد، اتاق صنایع و معدن افغانستان طرح پیشنهادی منع صدور و جلوگیری از قاچاق کاغذهای باطله به خارج از کشور را به جلسه پیش‌کش کرد که از سوی شورای عالی اقتصاد تأیید شد.  

شیرباز کمین‌زاده، رییس اتاق صنایع و معدن افغانستان، در جسله شورای عالی اقتصاد گفته است که اکنون سکتور خصوصی ظرفیت‌های عالی برای بازساخت (Recycling) کاغذهای باطله را دارد و می‌توانند این کاغذها را دوباره قابل استفاده بسازند و باید قاچاق آن به خارج از کشور ممنوع قرار داده شود.

اعلامیه افزوده است که جلسه شورای عالی اقتصاد، پیشنهاد ممنوع کردن صدور و قاچاق کاغذ باطله را مورد تأیید قرار داد و خواستار پلان اجرایی برای این پیشنهاد شد.

در جسله روز یک‌شنبه شورای عالی اقتصاد هم‌چنین در مورد طرح تهداب (استراتیژی) تکنالوژی معلوماتی برای افغانستان، طرح ارتقای جایگاه افغانستان در شاخص‌های کسب و کار در بخش تجارت فرامرزی و طرح و پالیسی گندم، بحث و تبادل نظر شده است و شماری از آن‌ها در پرنسیب مورد تأیید قرار گرفته است.

در جلسه شورای عالی اقتصاد قرارداد پروژه تمدید لین ۱۱۰ کیلوولت گل‌بهار- پنجشیر و سب‌استیشن ۱۱۰ بر۲۰ کیلوولت پنجشیر میان وزارت انرژی و آب و شرکت تطبیق‌کننده نیز امضا شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن