خروج بس مسافربری از جاده در تخار پنج کشته و ۱۵ زخمی بر جای گذاشت

۸صبح، کابل: در پی خروج یک موتر نوع ۴۰۴ از مسیر جاده در ولسوالی کلفگان ولایت تخار، پنج نفر جان باختند و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند. کشته‌گان شامل دو کودک، دو زن و یک مرد هستند.

این رویداد ساعت ۷ صبح روز شنبه، یازدهم عقرب، در منطقه «باغ ذخیره» ولسوالی کلفگان رخ داده است.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار می‌گوید که زخمیان این رویداد برای درمان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

سخنگوی والی تخار، به روزنامه ۸صبح گفت که این موتر نوع ۴۰۴ از کابل به سمت بدخشان در حرکت بود که در منطقه باغ ذخیره از مسیر جاده منحرف شده است.

طبق گفته‌های جواد هجری تاکنون علت وقوع این رویداد مرگ‌بار ترافیکی مشخص نشده است، اما یک گروه برای بررسی این رویداد در ساحه‌ کار می‌کند.

 حوادث ترافیکی در کنار رویدادهای امنیتی و حمله‌های انتحاری یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌ها در کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در رویدادهای ترافیکی، زخمی می‌شوند و نیز هزاران تن دیگر جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

وزارت صحت عامه در پنجم سرطان اعلام کرد که در جریان شش ماه گذشته، نزدیک به چهار هزار حادثه ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده و در پی این حوادث، ۳۲۲ نفر کشته شده‌ و دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن