سقوط یک هواپیمای پاکستانی؛ شمار معدودی از مسافران زنده‌ مانده‌اند

۸صبح، کابل: رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که یک هواپیمای بین‌المللی پاکستان «PIA» در پرواز A-320 به دلیل نقص فنی در نزدیکی میدان هوایی کراچی سقوط کرده و بسیاری سرنشنیان آن جان باخته‌اند.

بر اساس آمار رسمی مقامات صحی در پاکستان، تاکنون مرگ حدود ۳۰ سرنشین تأیید شده است، اما تصریح کرده‌اند که این آمار نهایی نیست و کارمندان صحی در حال جمع‌آوری پارچه‌های اجساد قربانیان اند.

این در حالی است که به گزارش روزنامه دان، تنها سه سرنشین، از جمله ظفر مسعود، رییس بانک پنجاب از این سانحه به شکل «معجزه آسایی» زنده بیرون آمده‌اند.

هم‌زمان با این، رسانه‌های پاکستان گزارش می‌دهند که روند معاینات DNA روی اجساد برخی از قربانیان نیز آغاز شده است.

این هواپیما از لاهور به سمت کراچی در حرکت بود و حدود ۹۱ مسافر و هفت خدمه را حمل می‌کرد. منابع هوایی پاکستان دلیل اصلی سقوط این هواپیما راباز نشدن چرخ‌های آن حین نشست خوانده‌اند.

در تصاویری که جیو نیوز نشر کرد‌، این هواپیما حوالی ۲ و ۳۰ دقیقه‌ی پس از چاشت به وقت پاکستان در منطقه مسکونی نزدیکی باغ جناح، از حوالی میدان هوایی کراچی سقوط کرده و آتش گرفت.

هم‌زمان با این،‌ مقامات صحی در پاکستان گفته‌اند که حدود ۳۰ تن از باشنده‌گان محل نیز زخم برداشته و به شفاخانه انتقال یافته‌اند.

Rescue workers gather at the site after a Pakistan International Airlines aircraft crashed in a residential area in Karachi on May 22. — AFP
سقوط یک هواپیمای پاکستانی؛ شمار معدودی از مسافران زنده‌ مانده‌اند

اداره هوایی پاکستان فهرستی از سرنشینان این هواپیما را پس از وقوع این رویداد در رسانه‌های آن کشور نشر کرده است.

بر اساس فهرستی که PIA نشر کرده، این هواپیما حدود ۹۱ مسافر داشته که ۵۱ مرد، ۳۱ زن و پنج کودک در میان قربانیان آن شامل است. جیونیوز گزارش داده که در این فهرست، اسم انصار نقوی، روزنامه‌نگار ارشد پاکستانی مدیر برنامه‌نویسی شبکه ۲۴ آن کشور نیز دیده می‌شود.

منابع هواپیمایی در پاکستان گفته‌اند که رابطه آنان با این هواپیما تنها یک دقیقه پیش از فرود آن قطع شده است. به نقل از جیونیوز، این هواپیما قدیمی نبوده و از ده سال بدین‌سو در چرخه گردش سکتور هواپیمایی آن کشور در آمده بود.

حکومت افغانستان نیز با پاکستان ابراز هم‌دردی کرده است محمداشرف غنی،‌ رییس جمهور کشور در یک رشته از توییت‌هایی به خانواده‌های قربانیان و حکومت پاکستان بابت این سانحه تسلیت گفته و تصریح کرده که افغان‌ها در روزهای سخت در کنار ملت پاکستان خواهد ایستاد.

این سومین سانحه هوایی در جریان ده سال در پاکستان است. یک هواپیمای بین‌المللی پاکستان در ۲۰۱۶ در حالی که به سمت اسلام آباد در حرکت بود، سقوط کرد و بیش از ۴۰ سرنشین آن کشته شد.

پیش‌تر، یک هواپیمای دیگر این شرکت هنگامی که از کراچی به سوی اسلام آباد در حرکت بود، در نواحی اسلام آباد سقوط کرد و ۱۵۲ سرنشین آن کشته شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن