مخالفت تعدادی از اعضای شورای انسجام حزب جمعیت با حمایت از تیم دولت‌ساز

۸صبح؛ کابل: شماری از اعضای شورای انسجام حزب جمعیت اسلامی افغانستان امروز شنبه، دوم سنبله، از تیم دولت‌ساز به رهبری محمداشرف‌ غنی اعلام حمایت کردند.
این موضوع اما با واکنش تند دیگر اعضای شورای انسجام این حزب روبه‌رو شده‌ است.
شورای انسجام حزب جمعیت که در سال ۲۰۰۴ و برای گردهم آمدن و انسجام اعضای بلندپایه حزب جمعیت اسلامی افغانستان تشکیل شده بود، امروز و در پی اختلافات بر سر حمایت از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری دچار دوسته‌گی و اختلاف شد.
شماری از اعضای این شورا که از تیم دولت‌ساز حمایت کرده‌اند، می‌گویند که پس از رأی‌زنی‌ها و بررسی‌ها در این باره تصمیم گرفته‌اند تا در انتخابات ریاست‌ جمهوری از محمد‌اشرف غنی پشتی‌بانی کنند.
آنان محمداشرف‌ غنی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری را گزینه‌ای خوب در انتخاب پیش‌‌رو می‌خوانند.
سیداکرام‌الدین معصومی، رییس موقت شورای انسجام جمعیت اسلامی، گفته است که پس از مطالعه و ارزیابی‌هایی که سه ماه را در بر گرفت، این شورا از تیم دولت‌ساز اعلام حمایت کرده است؛ اما غلام‌فاروق مجروح، سخنگوی شورای حزب انسجام جمعیت اسلامی، می‌گوید که سیداکرام معصومی، رییس این شورا نیست و در زمان حیات برهان‌الدین ربانی رهبر این حزب به عنوان رییس موقت برگزیده شده بود.
آقای مجروح می‌گوید که از مجموع ۲۲ عضو این شورا، تنها ۶ تن آنان از تیم دولت‌ساز اعلام حمایت کرده‌اند و متباقی اعضای این شورا تا اکنون تصمیم به حمایت از نامزد مشخصی نگرفته‌اند.
آقای مجروح می‌گوید: “از آن‌جایی‌ که اکثریت اعضای این شورا در مراسم حمایت از تیم دولت‌ساز با رییس موقت این شورا هم‌نظر نبوده‌اند، اقدام آقای معصومی یک اقدام شخصی است و دیدگاه این شورا در بر نمی‌گیرد.”
شورای انسجام حزب جمعیت اسلامی در سال ۲۰۰۴ تشکیل شد. هدف از تاسیس این شورا در آن زمان، انسجام و باهمی میان اعضای بلندپایه حزب جمعیت اسلامی افغانستان عنوان شده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن