ولسوالی جغتو در غزنی از تصرف طالبان آزاد شد

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نیروهای امنیتی ولسوالی جغتوی ولایت غزنی را از تصرف گروه طالبان آزاد کرده‌اند. طبق معلومات این وزارت، بخش‌هایی از ولسوالی جغتو از دوسال به این سو در کنترل گروه طالبان بوده است.

وزارت دفاع ملی گفته است که نیروهای مشترک امنیتی روز شنبه، سی‌ام سنبله، با حمایت نیروهای هوایی و در ادامه اجرای عملیات «مبین» در شمال غزنی موفق شدند تا تمام ساحات ولسوالی جغتو را از کنترل طالبان خارج کنند.
این وزارت گفته است که با آزادسازى ولسوالى جغتو، ولسوالى‌هاى مالستان، جاغورى، اجیرستان و ناهور غزنى به مرکز این ولایت وصل می‌شوند. در گذشته به دلیل حضور گروه طالبان در دره قیاق جغتو مسیرهای چهار ولسوالی با مرکز غزنی به صورت قسمی قطع بود.

طبق اعلام وزارت دفاع ملی، در نتیجه اجرای عملیات مبین مقدار زیادی از ماین‌های جاسازى شده طالبان نیز خنثا شده است. وزارت دفاع ملی در مورد تلفات دو طرف درگیر جنگ معلومات نداده است.

عملیات مبین به یادبود از عبدالمبین محبتی، فرمانده لواى سوم قول اردوى تندر از دوازدهم سنبله به این سو در غزنی آغاز شده است. آقای محبتی توسط یک سرباز نفوذی طالبان چندی پیش در ولسوالی قره‌باغ غزنی کشته شد.

اجرای این عملیات در چند مرحله برنامه‌ریزی شده است. مرحله نخست آن در جنوب ولایت غزنی و مرحله دوم آن در شمال غزنی تاکنون اجرا شده است. وزارت دفاع ملی گفته است که مرحله سوم این عملیات برای تأمین امنیت شاهراه نمبریک در ولایت غزنی اجرا خواهد شد.

نیروهای امنیتی از آغاز امسال تاکنون ولسوالی‌های خواجه‌عمری، ده‌یک و جغتوی غزنی را از تصرف گروه طالبان آزاد کرده‌اند. در حال حاضر چهار ولسوالی غزنی به صورت کامل در کنترل گروه طالبان قرار دارد و چند ولسوالی دیگر نیز از مرکز غزنی اداره می‌شود و بخش‌هایی از آن در تصرف گروه طالبان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن