یک فرمانده کلیدی و ۲۷ جنگ‌جوی گروه طالبان در سرپل کشته شدند

۸صبح،کابل: منابع امنیتی در شمال کشور اعلام کرده‌اند که یک فرمانده کلیدی و ۲۷ جنگ‌جوی گروه طالبان در پی اجرای عملیات «ولید۳۸»‌ در ولایت سرپل کشته شده‌اند و چندین فرمانده کلیدی به شمول ولسوال نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی بلخاب این ولایت نیز زخم برداشته‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور به ۸صبح گفت که در ادامه اجرای عملیات «ولید ۳۸»، روز چهارشنبه، هشتم حوت، در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل، محب‌الله فرمانده کلیدی گروه طالبان و ۲۷ جنگ‌جوی این گروه کشته شده‌اند.

آقای رضایی افزود که این فرمانده گروه طالبان به منظور کمک به دیگر جنگ‌جویان این گروه به ولسوالی سانچارک آمده بود. به گفته وی، محب‌الله برادر مهدی مجاهد، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی بلخاب ولایت سرپل است و در فعالیت هراس‌افگنانه در این ولایت نقش محوری داشت.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ادامه گفت که در نتیجه عملیات نیروهای ارتش در ساحه «تغای خواجه و گجوا» از مربوطات ولسوالی سانچارک، مهدی مجاهد، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی بلخاب، تیمورشاه فرمانده کلیدی گروه طالبان برای ولسوالی سانچارک و نعمت‌الله قاضی طالبان برای ولسوالی سوزمه قلعه ولایت سرپل و ۹ جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان زخم برداشته‌اند.

آقای رضایی افزود که در این درگیری‌ها به نیروهای امنیتی و افراد ملکی تلفاتی وارد نشده است.

سرپل در شمال کشور یکی از ولایت‌های نستباً ناامن است. گروه طالبان در چند ولسوالی این ولایت به صورت گسترده فعالیت دارد.

گفتنی‌ست که قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور، یک رشته عملیات‌هایی را به تاریخ ۲۴ دلو به این سو در شماری از ولسوالی‌های ولایت سرپل به اجرا گذاشته‌اند. هدف از این عملیات‌ها سرکوب جنگ‌جویان طالبان و پاک‌سازی این ولایت از وجود این جنگ‌جویان اعلام شده است.

 بر اساس معلومات قول اردوی ۲۰۹ شاهین از زمان اجرای این عملیات‌ها چندین فرمانده کلیدی، ولسوال نام‌نهاد و شمار زیادی از جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا