ادعای گروهی که خود را شاخه‌ی طالبان می‌نامد: رهبری فعلی طالبان خود را فروخته است

۸صبح، هرات: گروهی که خود را شاخه‌ِ‌ی طرف‌داران ملا اخترمحمد منصور طالبان می‌خواند، با نشر اعلامیه‌ای، ملا هبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان را قوم‌گرا و خود فروخته عنوان کرده است.

«طرف‌داران اخترمحمد منصور»، رهبر پیشین طالبان، با نشر اعلامیه‌ای در ولسوالی‌های هرات، به ملاهبت‌الله آخوندزاده، رهبر فعلی این گروه تاخته‌اند و وی را به قوم‌گرایی و خودفروخته‌گی متهم کرده‌اند.

این اعلامیه در چند ولسوالی هرات پخش شده و به دوازه‌های مساجد نیز نصب شده است.

این اعلامیه سیاست‌های رهبری طالبان شاخه ملا هبت‌الله را پر از اشتباه عنوان کرده و گفته است که کارکرد هیأت رهبری و تیم ملا هبت‌الله آخندزاده برای گروه طالبان زیان‌آور بوده و منجر به ایجاد چنددسته‌گی در میان طالبان شده است.

در این نامه خطاب به طالبان نوشته شده است: «ما سنگرداران امیرالمومنین، ملااختر محمد منصور، بارها از شما خواستیم از کارهایی که انجام می‌دهید دست بردارید و باعث شگاف بیش‌تر میان مجاهدین نشوید، ولی شما توجهی به ما نکردید.»

به نقل از این اعلامیه، اشتباهات ملا هبت‌الله آخندزاده، همکاری با برخی از کشورهای همسایه و توافق با کشورهای «کفری» برای صلح بوده است. آنان در این متن از روسیه نام برده‌اند و گفته‌اند که چراغ سبز هبت‌الله آخوندزاده برای شرکت در نشست صلح مسکو، کار کردن به دستور بیگانه‌گان است.

این در حالی است که در روزهای گذشته، هیأت طالبان در قطر، با زلمی خلیل‌زاد، فرستاده امریکا برای صلح افغانستان دیدار داشته است. هم‌چنین در این نامه نوشته شده است که سیاست‌های فعلی هبت‌الله آخوندزاده، نشان دهنده اختیار دادن به دیگران است.

در ماه‌های اخیر، اعلامیه‌های زیادی از سوی طرفداران ملامنصور علیه ملا هبت‌الله آخوندزاده در هرات نشر شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن