یک سناتور پیشین و چهار غیرنظامی دیگر در بادغیس تیرباران شدند

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی بادغیس می‌گویند که یک سناتور پیشین همراه چهار غیرنظامی از سوی افراد تفنگ‌دار ناشناس در این ولایت تیرباران شده‌ است. امیرشاه نایب‌زاده، نماینده بادغیس در مجلس نماینده‌گان، تأیید می‌کند که این افراد حوالی چاشت روز دوشنبه، بیست‌وچهارم سنبله، در مسیر ولسوالی «آب‌کمری» تیرباران و کشته شده‌اند.

برخی منابع معتبر محلی در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گویند که این رویداد در مناطق زیر کنترل طالبان روی داده و اجساد قربانیان قرار است به مرکز ولایت بادغیس انتقال داده شود.

مقام‌های امنیتی و دفتر سخنگوی والی بادغیس، حاضر نشدند در مورد چگونه‌گی این رویداد چیزی بگویند، اما برخی منابع غیردولتی تأیید می‌کنند که همراه این سناتور پیشین چهار پیرمرد نیز تیرباران و کشته شده‌اند.

عبدالله خردمند، از فعالان مدنی بادغیس، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید که نبرد میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی آب‌کمری طی روزهای اخیر افزایش‌ یافته و شام روز یک‌شنبه، بیست‌وسوم سنبله، دو نوجوان از سوی طالبان کشته شدند.

افزون بر این، چاشت روز یک‌شنبه به دنبال انفجار یک موتر زرهی هاموی در مربوطات ولسوالی آب‌کمری بادغیس، پنج سرباز ارتش ملی کشته شدند.

رنگین‌خان مشکوانی، مردی که از سوی افراد مسلح تیرباران شده است، از سناتوران پیشین و بزرگ قومی در ولایت بادغیس بوده است. او در موارد گوناگون برای از میان رفتن مشکلات مردم به عنوان «میانجی‌« به مناطق زیر کنترل طالبان می‌رفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن