یک فرمانده و ۱۹ عضو گروه طالبان در غزنی کشته شدند

۸صبح، کابل: در نتیجه‌ عملیات نیروهای امنیتی افغان و نیروهای مأموریت حمایت قاطع در مربوطات مرکز و شماری از ولسوالی‌های ولایت غزنی، ۲۷ عضو گروه طالبان به شمول یک فرمانده این گروه کشته و زخمی شده‌اند.

 عارف نوری، سخنگوی والی غزنی در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که این عملیات‌ها از عصر روز سه‌شنبه تا صبح روز چهارشنبه، ۲۸ حمل، انجام شده است. سخنگوی والی غزنی گفت که در جریان عملیات هوایی نیروهای مأموریت حمایت قاطع که ناوقت روز سه‌شنبه در روستاهای «زیوج و منگور» مرکز غزنی اجرا شد، یک فرمانده گروه طالبان به نام «سالار» و سه جنگ‌جوی این گروه کشته و یک طالب دیگر زخمی شده‌ است. هم‌چنان در این عملیات مقداری از تجهیزات و وسایط گروه طالبان تخریب شده است.

آقای نوری افزود که نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع در ولسوالی‌های گیلان، آب‌بند، گیرو و ناوه نیز عملیات‌های مشترک را اجرا کرده‌اند که در نتیجه آن‌ ۱۶ عضو گروه طالبان کشته و ۶ طالب دیگر زخمی شده‌اند. به گفته آقای نوری، این عملیات‌ها در روستاهای «لوارگه»، «سپیدار»، «هوتک» و «الخ» ولسوالی گیلان، روستای «سرفراز» ولسوالی ‌آب‌بند، روستای «پارچه» ولسوالی گیرو و در مربوطات ولسوالی ناوه اجرا شده است. عارف نوری افزود که در جریان این عملیات به نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع تلفاتی وارد نشده است.

غزنی در جنوب کشور یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود و با آغاز عملیات الفتح گروه طالبان در جریان سال جاری، این ولایت شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان است.

دکمه بازگشت به بالا