یک بنیاد خیریه در مزار شریف به ۵۰۰ خانواده نیازمند مواد غذایی توزیع کرد

۸صبح، کابل: مسوولان یک نهاد خیریه در بلخ می‌گویند که به صدها خانواده نیازمند و بی‌جاشده در شهر مزار شریف مواد غذایی توزیع کرده است.

محمدصادق قاسمی، رییس «بنیاد خیریه المصطفی» روز دوشنبه، ۱۳ جدی، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که به هدف کمک با نیازمندان و آسیب‌دیده‌گان جنگ، به ۵۰۰ خانواده آرد، روغن و برنج توزیع و برای شمار دیگر نیز یک وعده غذا تهیه کرده‌اند.

شماری از دریافت‌کننده‌گان کمک‌ها با ابراز قدردانی از این نهاد خیریه، خواستار توجه بیش‌تر نهادهای مددرسان داخلی وخارجی شده‌اند.

عبدالوکیل که در نتیجه جنگ از ولایت فاریاب به مزار شریف بی‌جا شده است، می‌گوید که همه داشته‌هایش را در جنگ‌ از دست داده است و اکنون توان بازگشت به خانه‌اش را ندارد.

فیض‌محمد، دیگر بی‌جاشده داخلی نیز می‌گوید که در وضعیت بدی قرار دارد و اگر توجه جدی نشود، کودکانش به دلیل گرسنه‌گی و سردی هوا جان‌های‌شان را از دست خواهند داد.

رییس نهاد خیریه المصطفی گفته است که پیش از این نیز برای سه هزار خانواده در ولایت‌های کابل، بلخ، تخار و جوزجان مواد غذایی کمک کرده است.

این کمک در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این، سازمان ملل متحد و نهادهای بین‌لمللی از وقوع بحران انسانی در زمستان پیش‌رو در کشور خبر داده بودند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا